Aktiivseimad koolitujad naised vanuses 25-54 aastat

Räpina Aianduskooli täiendkoolitustel osaleb enim töötavaid naisi vanuses 25- 54 aastat. Kõige populaarsemad on aiandusalased kurused, eriti need, mis osalejale tasuta.

Räpina Aianduskooli täienduskoolituse metoodiku Eda Grossi sõnul on nende kooli kõige populaarsemad kursused aiandusalased. "Eriti need, mida rahastab Euroopa Liit ja Eesti riik ning mis on osalejale tasuta,“ täpsustas ta. "2010. aasta kevadel olid väga populaarsed näiteks korterelamute ümbruse kavandamine, rajamine ja hooldamine, samuti ilupuude ja - põõsaste kasutamine talude ja kinnistute haljastamisel, köögiviljakultuuride kasvatus, taimeseade ja floristide tootekoolitus.“ Grossi lisas, et populaarsed olid ka PRIA poolt rahastatud taimekaitse koolitused.

Kõige aktiivsemad kursustel käijad on Grossi sõnul töötavad naised vanuses 25- 54 aastat. "Nende hulgas on ka FIE-d ja teised väikeettevõtjad, kes pakuvad tööd aednikele, haljastajatele jne,“ lausus ta. "Taimekaitse koolitustel osalejad on 85% mehed vanuses 25 - 56 aastat.“

Gross sõnul algab 2010. aasta sügisel toimuvatele koolitustele registreerimine 1. augustist ja vabu kohti on piisavalt. Erandiks on vaid puhastusteenindus, mis algab juba augustis.

Osalejate ning eriti soovijate arv on suurenenud just tasuta kursustele, kinnitab Gross, kus üsna paljud jäävad ukse taha, sest õppegrupp on täis. Tasulistest kursustest on aktiivne osalemine praktilistel aianduslikel ühepäevastel õppepäevadel – näiteks on populaarseks osutunud viljapuude lõikamise ning viinapuude kasvatamisega seotud õppepäevad.

"Kui saaksime pakkuda rohkem tasuta ehk siis ELi toel rahastatavaid kursusi, oleks kursuslaste arv tunduvalt suurem,“ usub Gross. "Oleme aiandusalaseid koolitusi läbi viinud ka väljaspool Räpinat, näiteks Sakus, Viljandis, Jõhvis, Valgas, Võrus. Ja usume, et soovijaid on mujalgi.“

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara