Töötamise register eraisiku ja töötaja pilgu läbi

Töötamise registri jõustumise päeval proovis METI personaliabi OÜ juhatuse liige Tiit Kruusalu järgi, kuidas Töötamise register toimib. Seda nii eraisikuna kui ka tööandja esindajana.

Siinkohal annab ta ülevaate, mis mulje talle Töötamise register eraisikuna jättis. Ühtlasi saab allpool lihtsa juhise, kuidas eraisik e- maksuametis Töötamise registrini jõuab.

METI personaliabi OÜ juhatuse liige Tiit Kruusalu:
Kirjutasin internetikeskkonnas aadressiribale www.emta.ee ning jõudsin Maksu- ja Tolliameti avalehele, kus üleval paremas on sisselogimise koht: e-maksuamet/e-toll. Sisenemiseks saab ennast autentida kas ID- kaardiga, mobiil- ID-ga või pangalinkide kaudu. Sisenen ID- kaardi abil. Pakutavatest valikutest valin jätkamiseks e-maksuametisse/e-tolli. Kuna olen ka ettevõtja, siis pean tegema valiku jätkata eraisikuna, mitte oma ettevõtte esindajana. Tumesinisel horisontaalmenüü ribal hakkab kohe silma valik „Töötamise register“. Sinna klõpsates ma seal enda kohta kahjuks mingit infot ei näe. Peale tulutut navigeerimist jõuan järeldusele, et valik „Töötamise register“ on juhuks, kui ma lojaalse maksumaksja ja kodanikuna otsustaksin seal registreerida oma naabrimehe, kes tuleb mulle paariks päevaks appi majakatust vahetama. Valida saan erinevate töötamise liikide vahel palgatöötajast kuni vabatahtliku tööni.

Kuna see koht mulle enda kohta infot ei andnud, siis valin tumesinise horisontaalmenüü ribalt võimaluse: „Töötamine ja väljamaksed“. See on juba parem - näen ära kõik enda töökohad, mis lepinguga ja mis ajast on töötamine registreeritud. Vaskpoolne rippmenüü pakub veel lisavalikuid, et vaadata andmeid makstud maksude, kogumispensioni ja kindlustusmaksete intresside kohta. Super! Kõik on näha! See on nii lihtne: www.emta.eevalid lehe üleval paremas nurgas e-maksuamet/e-toll- logid sisse- valik „Eraisik“- menüüribalt „Töötamine ja väljamaksed“. Ja uues töökohas võid juba esimese tööpäeva lõpus koju jõudes kontrollida, kas teed tööd ametlikult või mustalt.

Loe lisaks www.metiabi.eu.


Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara