Jälle see peavalu – kas seekord keemiaga või keemiata?

Koosoleku protokolli lubasin saata enne tööpäeva lõppu. Aga see jube peavalu ei luba jälle keskenduda. Juba kolmas kord kuu aja jooksul. Veidi paljuks läheb! Püüan elada küll ju võimalikult tervislikult. Aga mis parata - jälle tuleb kotist välja õngitseda Ibuprofeeni tabletike.

Kuuleme seda vana ja tuttavat plaati jälle ja jälle. Tahtmine seda „sõltuvust” muuta justkui kummitab peas pidevalt, kuid igakord, kui  valu meid tabab, on peas vaid üks soov: Tahaks sellest ainult võimalikult kiiresti lahti saada.

Tarvilik oleks aeg maha võtta ja selgeks teha, mis tüüpi peavaluga on tegemist, kas migreenipingepeavalukobarpeavalu või muude haigustega, mille üheks sümptomiks on peavalu. Vastavalt peavalu tüübile  saab hakata uurima ja välja selgitama põhilisi põhjuseid ja seejärel neid kõrvaldama.

o Oluline on teha konkreetne muudatus oma suhtumises ja tegemistes (või mittetegemistes), avastada vead ja asuda koheselt vigasid parandama. Näiteks alates tänasest teen lühikesed pausid iga 20 minuti järel.

o Olen teadlik oma aktiivsusest ja ei vali suuremat tükki kui jõuan süüa.  Võin küll soovida 5 korda nädalas ujumas käia, kuid peagi võib selguda, et see on ebareaalne.

o  Valin väikese ja jõukohase muudatuse, aga teen seda regulaarselt. Igaühele ei ole jõukohane  leida igapäevaselt 1-1,5 tundi päevas harjutusteks. Alustan väikestest puhkepausidest ja teen mõned silma-, turja-  ja käeharjutused. Kokku võtab see 2-3 minutit ja selle aja leian ikka.

o  Regulaarsusega kasvab tahtejõud  ja võimalus harjutustele mõeldud aega kasvatada.  Idamaa mõttetera regulaarsusest: ” Juhul, kui selline mõiste nagu õnn üldse eksisteerib, siis on võimalik seda mõõta distsipliini hulgaga. „

o Selgitan välja läbi enesemassaaži, millised keha piirkonnad on pinges ehk valusad ja leian omale sobivad harjutused ja tehnikad nende lihaste lõdvestamiseks.

o Annan nendele tegevustele olulisuse. Teadvustan endale, et lihaspinged, mis on peavalude üheks oluliseks põhjuseks, iseenesest ei leevene. Valu on vaid keha signaal probleemist informeerimiseks.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Stressi leevendamise blogi - Toomas Õunap

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara