Autor: Ann Vainlo • 2. veebruar 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Suvepäevad kümnesse!

Mis tagab suvepäevade õnnestumise? Alustuseks tasub läbi mõelda, miks neid üldse korraldada. Põhjused võivad olla erinevad - näiteks auru väljalaskmiseks, üksteise tundmaõppimiseks, meeskonnatunde arendamiseks või hoopis pakkumaks töötajatele peredega koos lõõgastusvõimalust.

Allpool mõned ideed, et suvepäevad õnnestuksid - kümnesse läheksid.

Auru välja laskmine

Aasta jooksul on kõvasti tööd vihutud. Firmas on töökoormus kõvasti kasvanud. Ühed projektid on lõppenud,  teised just algamas. Ülikiire ja sageli tiheda töögraafikuga on pinged lihtsad tekkima. Neid igapäevases töökeskkonnas sageli ei märkagi või siis pole justkui aega pisiasjade lahendamisega tegeleda. Sellisel juhul on vaja särtsakat tegevust, kus meeskond saab end korralikult välja elada. 

Näiteks sobib auru välja laskmiseks:

Adrenaliin.ee- poolt korraldatud romuautodega motopaintball;

ATV safarid Männiku Safarikeskuses- ;

- julguse proovile panek Padise Seikluspargis- , kus on võimalus sooritada peadpööritavaid trikke;

- Läänemaal Roosta Puhkekeskuses- , kus lisaks seikluspargis turnimisele, saab õppida surfama ning õhtul sauna nautides muljeid vahetada.

Üksteise tundmaõppimine

Tööl oleme teatud kindlas rollis. Kes su kolleeg tegelikult on? Millega ta vabal ajal tegeleb? Millised on tema hobid? Üht-teist võib ju aimata, aga ega eestlane suuremat sorti lobiseja pole. Nii võibki juhtuda olukordi, kus aastaid koos töötanud kolleegid avastavad üksteist juhuslikult suusavõistlusel kõrvuti stardis, fotonäitusel tööde autorina või hoopis bändide konkursil.

Suvepäevad võimaldavad kolleege paremini tundma õppida, kui lasta osalejatel tutvustada oma hobisid suvepäevade töötoas. Kes on joogaõpetaja, kes tegeleb viltimisega, kes on tehnikahuviline, kes surfab, kes on kirglik kalamees, kes tinistab kitarri. Kaardistage kolleegide hobid ja kaasake nad tegevustesse!

- Näiteks Küla Villas- Harjumaal, saavad koguneda kuni 500 inimest. Tegevusi saab ette võtta nii maismaal, kui järvel, sh kalastada. Kõhtu paitab kohalik köök – võimalus ka ise söögitegemise oskused proovile panna. Kraanist voolab elav õlu.

Kehasta end rüütliks või naudi öist Narva linnust, mis ootab teid kordumatu ajaloolise keskkonnaga. Euroopa Liidu idapiiril asuvas Hermani linnuses on mitmesuguse suurusega siseruume ja platse. Siseruumides saab korraldada üritust kuni 400-le külalisele, linnuse Läänehoovis kuni 2000-le inimesele. Linnuse loodetornis töötav restoran Rondeel aitab kõhtu kinnitada nii sees kui väljas.

Meeskonna arendamiseks

Firmas on läbi viidud mitmeid muudatusi. Osakondi on liidetud ja lahutatud. Erinevad firmakultuurid põrkuvad ja koostöö on keerukas. Probleemiks on kommunikatsioon, mida annab arendada erinevate meeskonnamängudega. Mõnes mängus on rõhk verbaalse kommunikatsiooni arendamisel – selle liikmed peavad õppima vastaspoolt tähelepanelikult kuulama ja kiiresti ning väheste sõnade abil nende liikumist juhendama. On meeskonnamänge, mis sobivad neile, kes tahavad loomingulisust arendada – jagatakse rolle, mängitakse läbi erinevaid stseene jne. On mänge tiimidele, kes soovivad parandada oma liikmete vastastikust usaldust jne. Enamasti saab neid mänge mängida nii väikeste kui ka suurte üle 100-liikmeliste meeskondadega. 

- Professionaalne meeskonnamängude korraldaja Seiklusfirma 360 Kraadi- oskab teid juhendada sobiva mängu valimisel ja korraldamisel. Näiteks Järveveere Puhkekeskuses- Viljandimaal on võimalik meeskonnamänge korraldada nii maismaal kui vee peal, nii õuealal, kui metsas, nii jalgsi kui Segwayga matkates.

Meeskonnatunde arendamist toetab ka ühine kokkamine. Tulemus sõltub igaühe panusest ja pärast tuleb ühiselt keedetud supp koos ära süüa. Õpetust jagavad heameelega Toiduakadeemia professionaalsed kokad.

Pereväärtuste kasvatamiseks

Kui töötaja perekonnaliige tunneb tema ettevõtte üle uhkust, siis saab pereliikmest firma parim turundaja ning sageli ka lojaalne klient. Seetõttu on peredega üritused väga tänuväärsed. Tõsi, kulud on küll suuremad, aga kui vaadata, millist turundustuge selline põnev päev teie ettevõttele fännklubi näol võib luua, siis on see tavaliselt hästi investeeritud summa. 

Vanamõisa Vabaõhukeskus- Saue lähedal Harjumaal on justkui loodud ühepäevasteks suvepäevadeks. Piisavalt ruumi täiskasvanutele ja lastele, ilmariski maandab suur katusealune. 

Suvepäev piknikuga Anija mõisas. Põnev giidituur tutvustab mõisa hooneid, parki ja ümberkaudset loodust. Võimalik on mõisa pargis asuva „Elamuste ja kogemuste tee“ iseseisev läbimine. Mõisa lapsehoidja korraldab laste töötube ja mänge. Mõisa kinos on samal ajal kui lapsed mängivad ja seiklevad, vanematel võimalik suurelt ekraanilt mõnd lemmikfilmi vaadata. Või ka vastupidi.

Peredega suvepäevadel sobivad hästi erinevad töötoad, kus käteosavust saab ühiselt proovile panna. Õrrekese õpitubades (tulevad kohale üle Eesti) saab valida 20 erineva õpitoa vahel, mis sobivad nii lastele kui täiskasvanutele. Valmistada saab praktilisi asju. Näiteks sääsehirmu, mis sobib hästi nii sääskede peletamiseks kui käte pehmendamiseks, kehakoorijat – millega minna õhtul sauna, mosaiiki – teraapiline ja värviküllane meisterdus jne.

Suvepäevi planeerides mõelge kõigepealt soovitavale tulemusele. Andke juba kutses töötajatele teada planeeritavate suvepäevade eesmärk ja teema. Nii mõistavad ka töötajad, miks suvepäevad täidetakse nii- või naasuguste tegevustega ja nende rahulolu üritusega on tavalisest suurem. 

Rohkem ideid suvepäevadeks leiate siit.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700