(Sisuturundus) Millega arvestada meeleoluka sündmuse korraldamisel?

Olde Hansas saab lisaks maitsvale õhtusöögile nautida ka keskaegset näitemängu või muusikalist etteastet, millest saavad osa võtta kõik külalised, kes seda soovivad. Restoran Olde Hansa asub Tallinna vanalinnas aadressil Vana Turg 1.
Olde Hansas saab lisaks maitsvale õhtusöögile nautida ka keskaegset näitemängu...

Meeleoluka elamuse pakkumine õnnestub kindlasti juhul, kui eelnevalt on end kurssi viidud valitud koha võimalustega nii meelelahutuseks kui toidunaudinguks.

Restorani või kohviku sobivuse veendumiseks tasuks enne alati ise kohal käia ning ruumid üle vaadata ja pöörata tähelepanu, kas atmosfäär sobib peo olemusega, kas teenindus on sõbralik ja mugav ning millist menüüd pakutakse. Jälgi ka seda, kas kõik külalised saavad mugavalt istuma ehk palju inimesi koht mahutab. Kui kõik sobib, on oluline väljavalitud koht aegsasti broneerida, annab nõu restoran Olde Hansa müügi- ja turundusjuht Mari-Liis Kallismaa.

Restoran Olde Hansa Tallinna vanalinnas.
Restoran Olde Hansa Tallinna vanalinnas.

Olles kohaga tutvunud, pole vähem oluline pakutav menüü, kus tähelepanu tasub pöörata mitmekesisusele. Igas suuremas või väiksemas seltskonnas on erinevad maitse-eelistused, seega uuri, kas pakutakse nii liha, kala kui ka sooje köögivilju. Kuna kaasajal esineb paljudel toidutalumatust või soovitakse vaid vegan-roogi, küsi, kas pakutakse ka erimenüüd. Ühtlasi arvesta ka seda, kas külalistel on roogade eelistusi lähtuvalt religioonist.

Kui kõik sobib ning hakkad koostama eelarvet, arvesta, et keskmiselt tarbitakse õhtusöögi jooksul kolm klaasi alkohoolset või alkoholivaba jooki külalise kohta. Kiiremaks ja sujuvamaks teeninduseks telli võimalusel näiteks veinid ette. Kui veinimaailm pole kuigi tuttav, küsi kindlasti restoranipoolset veinisoovitust valitud menüü kõrvale. Tagasihoidlikuma eelarve korral tee kindlaks, kas jookide tellimine suuremas koguses tuleb soodsam, näiteks 20 pokaali versus neli pudelit veini või 20 klaasitäit versus neli kannutäit mahla.

Hinnapakkumise küsimusel täpsusta üle kõikvõimalikud kulud, et hiljem ootamatuid üllatusi ei lisanduks, näiteks catering’i puhul teenindajate tasu, nõude rent või transport.

Meelelahutus kui osa elamusest

Juhul, kui restoranist on plaanis minna edasi teatrisse, kinno või kontserdile, tasub teada, et kolmekäigulise õhtusöögi ligikaudne kestus on 2,5-3 tundi. Enamik restorane pakub meelelahutust ka majasiseselt, seega küsi võimalike lisategevuste kohta, et õhtusöök meeleolukamalt mööduks ja külalistele pikaks ajaks meelde jääks.

Omaette elamuseks võib kujuneda muusikute esinemine õhtusöögi ajal. Uuri kindlasti, kas restoranil on elavat muusikat pakkuda ning kas see on lisatasu eest või mitte. Osas restoranides, näiteks Olde Hansas, saab nautida ka keskaegset näitemängu, millest saavad osa võtta kõik külalised, kes seda soovivad.

Selleks, et külalised end mugavalt tunneks, võib küsida ka valitud koha dresscode’i kohta.

Olde Hansas saab lisaks maitsvale õhtusöögile nautida ka keskaegset näitemängu või muusikalist etteastet, millest saavad osa võtta kõik külalised, kes seda soovivad.
Olde Hansas saab lisaks maitsvale õhtusöögile nautida ka keskaegset näitemängu...

Sündmuse sujuvamaks kulgemiseks on vajalik leppida restoraniga eelnevalt kokku makseviis. Paljud restoranid aktsepteerivad garantiikirja ehk tasuda saab hiljem arve alusel, mõned restoranid jälle soovivad ettemaksu. Kindlasti täpsusta, milliseid tooteid saab lisada garantiikirja alusel maksmiseks ja kas külalistel tuleb lisasoovide eest ise tasuda.

Ligipääsetavus tähelepanu alla

Kui külaliste seas on liikumisraskustega inimesi, selgita välja ligipääs: lifti olemasolu, laudade reserveerimine esimesele korrusele jms.

Valitud toimumispaika transpordi puhul tuleks uurida parkimisvõimalusi või ligipääsetavust ühissõidukitega. Tasub küsida, kas restoranil on ka soodne kokkulepe mõne parkimisteenuse pakkujaga – näiteks Olde Hansa külalised pargivad väga soodsalt ja suuremad grupid lausa tasuta Vabaduse väljaku all asuvas parklas.

Restoran Olde Hansa asub Tallinna vanalinnas aadressil Vana Turg 1. Kui soovid oma sündmust Olde Hansas korraldada, vaata lisainfot kodulehelt www.oldehansa.ee.

Restoran Olde Hansa Tallinna vanalinnas aadressil Vana-Turg 1.
Restoran Olde Hansa Tallinna vanalinnas aadressil Vana-Turg 1.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara