20. aprill 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Päevitamine tekitab alkoholiga sarnase sõltuvuse

Osade solaariumikasutajate harjumused kvalifitseeruvad samasuguseks sõltuvuseks nagu näiteks alkoholi puhul, paljastab värske uuring.

Uuringu tulemused näitasid, et umbes kolmandik tudengeist, kes tihti solaariumit kasutavad, on sellest samade näitajatega sõltuvuses nagu näiteks alkoholi või muude sõltuvust tekitavate ainete tarbimisel, vahendas LiveScience.

Need solaariumihoolikud kasutavad enam ka alkoholi ning kanepit ning märkisid suuremat ärevust kui inimesed, kes ei olnud solaariumis päevitamisest sõltuvuses. Uuring põhineb 421 tudengil, kellest enam kui pooled olid solaariumit kasutanud. Sõltlasi neist oli umbes kolmandik.

Sõltuvust on paljastanud ka varasemad uuringud. Nimelt leiti 2006. aastal regulaarseid solaariumikülastajaid vaadeldes, et nad võivad kogeda võõrutusnähte, kui ei saa oma "UV-doosi". Kaks aastat tagasi jõuti järeldusele, et ligi viiendik päikesega päevitajatest on sellest sõltuvuses.

Lisaks sõltuvusele on solaariumil panus ka nahavähki. Enne 30. eluaastat regulaarselt solaariumit kasutades on tõenäosus nahavähki haigestuda 75% kõrgem.

Autor: Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700