Aivar Rehe: töötaja teatud  kontrollimine asjakohane

Sampo Panga juhi Aivar Rehe sõnul on pangandusvaldkonnas töötajate kontroll õigel ja õiglasel määral asjakohane.

 

“Inimesed, kes töötavad panganduses, vastutavad kliendisaladuse eest. Looma peab keskkonna, mis võimaldaks saladust hoida,” sõnas Rehe.

Nii salvestatakse näiteks kõik telefonikõned, mis on Rehe sõnul tarvilikud töövahendid. “Kuna pank pakub telefoniteenust, siis teenindussituatsioon salvestatakse hilisemate arusaamatuste vältimiseks ning toimingute fikseerimiseks,” sõnas Rehe.

Kuna kontorivõrk on internetiga seotud, tuleb ka e-kirjade saatmisel järgida teatud reegleid. “Eks kübermaailm arendab ennast pidevalt ja teatud reegleid peavad töötajad järgima. Aga erakirjade saatmine pole otseselt keelatud,” rääkis Rehe, kelle sõnul töötajaskond tegeleb sellest hoolimata 99% tööajast tööasjadega. Kontrolli näol on tegu pigem IT-alase ennetustööga, sest pankade infosüsteemide puhul tuntakse hirmu eelkõige internetikeskkonnas leviva spämmi ning viiruste ees.

E-kirjad salvestatakse ka üldsüsteemi, nii et vajadusel on võimalik need üles otsida. “Aga pidevat kirjade sisu jälgimist küll ei toimu. Pankurid saavad kliendisaladuse hoidmise vajalikkusest hästi aru,” rääkis Rehe. “Kui töökeskkond on terve ja organisatsioonis suheldakse avatult, siis inimesed on valdavalt siiski ettevõttele lojaalsed. See on muidugi pidev ja raske töö, eriti keerulisel ajal nagu praegu,” lisas Rehe.

Jaga lugu:
Seotud lood
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700