Rumeenias rämpstoit maksu all

Radikaalsemaid samme rahvatervise parandamisel on astunud Rumeenia, kus alates 2010. aasta märtsist on rämpstoit maksustatud ning maksust saadav tulu suunatud tervishoidu, vahendas ajaleht Terviseuudised.

Täpsemalt kuuluvad maksustamisele kiirtoit, pagaritooted ja maiustused, suupisted ja krõpsud ning limonaadid.
Euroopa Rahvatervise Liit seab Rumeeniat eeskujuks ka teistele Euroopa Liidu liikmesriikidele. Tähelepanu juhitakse maksu majanduslikule efektile, kuna toitumisega seonduvad haigused lähevad Euroopa Liidu riikidele kokku maksma 192 miljardit eurot aastas.

Samas on Rumeenia toiduainetöösturite liidu juht Sorin Minea teatanud, et rämpstoidu maksu tõttu võivad toiduained kallineda rohkem kui 20% võrra.
Erakonna Eestimaa Rohelised liige Toomas Trapido ei pea rämpstoidu maksustamist Eestis heaks mõtteks. “See, mille pealt maksu koguda, tekitaks lõputuid vaidlusi,” ütleb ta.

Trapido usub pigem tervisliku toidu soodustamisse, “et riik kasutaks hoovana rohelisi riigihankeid”. Riiklike meetmete kõrval peab Trapido oluliseks iga inimese enda panust oma tervise eest hoolitsemisse.
Kodumaise päritoluga porgandi- ja õunaviilud roheliste fraktsiooni laual riigikogus on tõestus selle kohta, et tervislikust toidust peetakse erakonnas lugu.

Trapido nendib, et viimasel ajal on tervislikku toitumist puudutava info hulk plahvatuslikult kasvanud.
Statistika aga näitab, et inimeste tervisenäitajad aina halvenevad ning keskmine eluiga on visa pikenema.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Aet Trisberg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara