3. juuni 2010
Jaga lugu:

Loomulikul teel lastesaamine on muutumas ebatõhusaks

Teadlased ennustavad, et juba vähem kui kümne aasta pärast võivad kolmekümneaastased saada valdavalt pigem katseklaasis viljastatud lapsi, sest see meetod on kujunemas suguelust tõhusamaks paljunemisviisiks. 

Uue aruande kohaselt tähendavad edusammud emakavälise katseklaasiviljastamise tehnoloogias seda, et varsti kasvab embrüote saamise tõenäosus praktiliselt sajaprotsendiliseks ning neid hakatakse kultiveerima spetsiaalsetes raaljuhtimisega asutustes, vahendavad Meditsiiniuudised Fortet.

Vanematel kui 35-aastastel inimeselt langeb loomuliku viljastumise tõenäosuse määr allapoole kümmet protsenti. Kaasaegsed viljakustehnikad tähendavad seda, et kõige parema tervisega paaride tõenäosus edukaks emakaväliseks viljastamiseks on juba 50:50, kuid ajakirjas Reproductive BioMedicine Online äsja avaldatud aruande autorid väidavad, et see on alles algus.

Nad juhivad tähelepanu tormilistele edusammudele kariloomade kunstliku paljundamise vallas, mis on kaasa toonud loomaloodete saamise peaaegu sajaprotsendilise edukuse, ning väidavad, et sama tehnoloogiat annaks edukalt inimestele kohandada.

„Inimese loomulik paljunemine on parimalgi juhul üsna ebatõhus protsess. Viie kuni kümne aasta pärast hakkavad 40. eluaastale lähenevad, last soovivad paarid pöörduma esmalt kunstviljastustööstuse poole,” ütleb aruande kaasautoreid John Yovich.

 

Autor: Urve Vilk, Siret Trull

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee