Jaga lugu:

Kui pikalt peab koondamisest ette teatama?

Äripäeva Käsiraamatute foorum annab vastuse, kui pikalt on vajalik koondamise korral töötajat sellest ette teavitada ning kuidas oleks õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist.

Kas etteteatamise tähtajast arvutatakse maha riiklikud pühad? Näiteks kui koondada alla kuulise tööstaažiga töötaja, on etteteatamise tähtaeg 15 kalendripäeva. Kas selle 15 päeva sees on riiklikud pühad või nende võrra pikeneb etteteatamise aeg? Kas on erinevus ettevõtetel, kus on summeeritud tööajaarvestus?

Töölepingu ülesütlemisest etteteatamise tähtaeg kulgeb lihtsalt kalendripäevades, sellest ei arvestata maha riigipühi ega muid päevi ning etteteatamine ei pikene vastavalt. Ka ei muutu etteteatamisaja pikkust see, kui töötatakse summeeritud tööajaarvestusega.

Kuidas on õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist? Soovime tunnistada kehtetuks lepingu lisa ja sõlmida selle asemel uue lisa (uute tingimustega)?

Kollektiivlepingu muudatus vormistatakse kirjaliku kokkuleppena, kus üheks pooleks on tööandja ja teiseks isik, kes kollektiivlepingu sõlmis (ametiühing, töötajad usaldusisiku kaudu vms). Kokkuleppes kajastatakse muudatused - ka näiteks see, et pooled on kokku leppinud teatud lisa asendada terves ulatuses uue redaktsiooniga. Kui kollektiivlepingus endas on ette nähtud täpsem kord, kuidas toimub kollektiivlepingu muutmine, siis tuleb seda järgida.

Küsimustele vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee