Autorid: Urve Vilk, Urve Vilk, Ehitusuudiste kuukirja toimetaja • 10. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tööinspektsioon: pooltes firmades seis koolitustega halb

Teises kvartalis Tööinspektsiooni poolt kontrollitud ettevõtetes oli suurimaks  probleemiks vähene tähelepanu pööramine töötajate väljaõppele ja koolitusele.

Töötervishoiu ja tööohutuse inspektorid külastasid II kvartalis 1114 erinevat ettevõtet. Sarnaselt käesoleva aasta esimese kvartaliga pidasid inspektorid heaks või pigem heaks tööaja korraldust ettevõtetes.

Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes on inspektorid positiivsema hinnangu andnud ettevõtete sisekontrolli korraldusele, psühholoogiliste ohuteguritega tegelemisele, sundasendite vältimiseks ning tolmu, vibratsiooni ja müra vähendamiseks rakendatud abinõudele.

Negatiivse külje pealt näitavad tulemused, et tööandjad pööravad vähe tähelepanu töötajate väljaõppele ja koolitusele ning selles osas peeti olukorda halvaks või pigem halvaks 48% hinnatud ettevõtetest, igas kuuendas ettevõttes ei olnud läbi viidud töötajate esma- või täiendjuhendamist. 

Tööinspektsiooni 2010. aasta II kvartali aruannet saab täismahus lugeda siin.

 

 

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700