11. august 2010
Jaga lugu:

WHO kuulutas seagripi pandeemia lõppenuks

Maailma Tervishoiu Organisatsioon kuulutas teisipäeva seagripi pandeemia ametlikult lõppenuks.

WHO direktori Margaret Chani sõnul ütles gripiekspertidest koosnev erakorraline komitee talle, et pandeemia on "enda aja ära elanud" ning maailm ole enam kuuendas faasis, mis on kõrgeim grippi hoiatustase, vahendab AP.

Direktori sõnul on viirus nüüd pandeemiajärgses faasis, mis tähendab, et haiguse aktiivsus üle maailma on taas  tavapärasel gripi hooajale vastaval tasemel. Chan hoiatas, et kuigi surmajuhtumid ning hospitaliseerimine on vähenenud, peaksid riigid endiselt hoidma valvsat pilku ebatavalistel infektsioonidel ning mutatsioonidel, mis võivad võitu saada hetkel saada olevatest vaktsiinidest.

Aprillis 2009 alguse saanud haiguspuhang on nõudnud vähemalt 18 449 inimese elu, kuigi tegelik surmade arv on ilmselt suurem. WHO said liikmesriikidelt pandeemiaga võitlemiseks kokku 170 miljonit dollarit.

Põhja-Ameerika ja Euroopa riigid hakkasid tühistama enda vaktsiinitellimusi selle aasta alguses, leides, et vaktsiini varud on kuhjumas ning aegumas. Suurbritannia sulges seagripi jaoks loodud infotelefoni veebruaris ning tühistas kolmandiku vaktsiinitellimustest, kui selgus, et pandeemia ei saavuta kardetud suurust. Kõige hullema stsenaariumi kohaselt oleks Suurbritannias surnud kokku 65 000 inimest. Hetkel on seagripiga seostatud surmade arvuks loetud 457.

Autor: Urve Vilk, Fredy-Edwin Esse

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee