Tõnis Mutt: ma ei taha coaching’ut jutlustada, aga see on hea meetod 

Koolitaja ja coach’i Tõnis Muti sõnul on enese-coaching küll meetodina olemas, ent see ei anna nii häid tulemusi kui koostöö coach`iga. 

“Treeneri käe all treenivad sportlased saavutavad ka paremaid tulemusi kui need, kes üksi harjutavad. Coach suudab inimest rohkem intrigeerida, kui me ise suudaksime. Inimene on ju mugav. Me ei esita iseendale ebameeldivaid küsimusi,” rääkis Mutt.

Coaching’u-kultuur peaks enesecoachingu töötamiseks olema organisatsioonis juurdunud. Ning juhid ja võtmeisikud peaksid olema väljaõppinud organisatsiooni-coach’id. “Nad peaksid teadma, kuidas organisatsiooni juhtida, kasutades coaching’u-kultuuri. Ma ei taha jutlustada coaching’ut. See on väga hea meetod, mis annab hea tulemuse. Samas  tuleb see omaks võtta, see peaks tulema loomuomaselt, mitte hierarhiliselt pealesurutult,” rääkis Mutt.

Muti sõnul valitsevad Eestis siiski teatud eelarvamused. “Paljudesse riikidesse on coaching jõudnud juba varem. Sellel on olnud aega ennast tõestada ja edulugusid on palju. Seda kasutatakse igal pool, alustades keeleõppest ja sportlastest ning lõpetades noorte ettevõtjatega,” rääkis ta.
Eestis on coaching popp ja uudne. “Aga alles proovitakse ja vaadatakse, kuidas see ennast ära tasub. Eestlane on konservatiivne, võtab uusi asju aeglaselt omaks,” rääkis Mutt.

Tema sõnul on juhid harjunud tegema asju olemasolevate mudelite alusel. Viimased aga on hierarhilised. “Kui tekivad kriisi- või pingelisemad olukorrad, kipume minema tagasi olemasolevate mudelite juurde, kuna loodame, et need töötavad efektiivsemalt,” rääkis ta.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara