Iga nelja aasta järel uus töökoht

Ameerika Ühendriikide Statistikaameti andmetel vahetavad ameeriklased töökohta keskmiselt iga 4,4 aasta järel. Säärast arvestust viiakse läbi iga kahe aasta tagant – 2008. aastal oli USAs ühel töökohal töötamise keskmiseks pikkuseks 4,1 aastat, kirjutab infoleht "Tööjõuturg".

Töötajate püsivuse suurenemise põhjuseks arvatakse olevat majanduslangusega kaasnenud koondamiste laine, mis pani inimesed oma kohast rohkem kinni hoidma. Kõige püsivamad töötajad olid tootmissektoris, kus samal kohal töötati
keskmiselt 6,1 aastat. Sama näitaja oli kõige madalam hotellindus- ja turismisektoris, küündides vaid 2,5 aastani.
Statistika näitab ka seda, et keskmine ühel töökohal töötamise periood kasvab
koos vanusega. Kui töötajatel vanuses 55–64 aastat oli keskmine tööstaaž antud ametikohal 10 aastat, siis vanusegrupis 25–34 aastat püsiti ühel töökohal 3,1 aastat.

Loe pikemalt Äripäeva infolehest "Tööjõuturg".

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara