Autorid: Urve Vilk, Urve Vilk, Ehitusuudiste kuukirja toimetaja • 10. jaanuar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ministeerium: 2014. aastaks 45% elanikkonnast sportima 

Kultuuriministeeriumi eestvõttel valmis uus liikumisharrastuse arengukava, mis seab põhiliseks eesmärgiks, et 2014. aastal tegeleks 45 protsenti Eesti elanikest regulaarselt liikumisharrastusega.

Liikumisharrastuse arengukava 2011-2014 seab sihid, kuidas kõige paremini hoolitseda tervisespordiga tegelemiseks vajalike tingimuste eest, vahendab ERR.

Liikumispaikade võrku arendatakse kava kohaselt edasi eesmärgiga, et iga inimese jaoks oleks lähim liikumispaik elukohast 15 minuti kaugusel. Toetatakse ka regionaalseid tervisespordikeskusi ja koolisporti ning korraldatakse ujumise algõpetuse kursusi nii lastele kui täiskasvanutele.

Teadlikkuse tõstmiseks on plaanis teha koolitusi, igal aastal antakse välja harrastajatele mõeldud väljaandeid liikumisharrastuse teemadel, lisaks DVD-d üldfüüsiliste harjutuste kavaga ja mitmeid muid teavitusmaterjale.

 

 

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700