Stressis töötajad valetavad juhile

Stress on sundinud ühe töötaja viiest (19%) võtma haiguspäeva, kuid enamik neist (93%) ütleb, et on valetanud oma ülemusele tegeliku kojujäämise põhjuse kohta, tuues põhjuseks kõike alates kõhuvalust kuni pereliikme haiguseni, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Samal ajal soovis uuringu järgi lausa 70 protsenti valetajatest, et nad suudaksid oma stressist ülemusega rääkida, ning kolmandik tahaks, et ülemus astuks esimese sammu ja kõnetaks neid otse, kui nad paistavad pinges olevat. See, et nii paljud tunnevad sundust tööstressi kohta valetada, selle asemel et lahendusi otsida, teeb muret ka tööandjatele.

Suur osa töötajaid (62%) tunneb, et nende ülemused ei hoolitse piisavalt personali
heaolu eest, mis võib selgitada, miks stress on teinud osa töötajaid füüsiliselt haigeks. Probleemi eiravad tööandjad võivad kaotada suure hulga raha kehvast vaimsest heaolust põhjustatud haiguspäevade tõttu.

Pingelises olukorras peaksid ülemused inimeste juhtimisele rohkem aega pühendama ning neid toetama. Viis sagedamini kasutatavat valet stressi
varjamiseks on kõhuvalu – 36 protsenti, külmetus – 13 protsenti, peavalu – 12 protsenti, arsti külastamine – 6 protsenti ja seljavalu – 5 protsenti.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Kaisa-Kitri Niit, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara