E-õpe kui arvutimäng

Kujutage ette virtuaalset õpikeskkonda, kus videoloeng vaheldub illustreeriva animatsiooniga ning õppes saab osaleda justkui arvutimängus. Kursuse läbides saab inimene arvuti- ja keeleoskuse, tervisehariduse või oskuse tööd otsida. Justselliste e-kursuste loomisega tegeleb Norra-Eesti ettevõte Chiron Media, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Nüüdseks viis aastat tegutsenud ettevõttel on portfoolios juhtimis-, stressi-,
motivatsiooni- ning teisi enesearenduse e-kursusi; tööohutuse, arvutiõppe ja
muid e-kursusi. Chiron Media projektijuht Asko Uri selgitab, et kui siiani loodi kursusi vaid Norra turu jaoks, siis 2010. aastast on peamiselt eestlastest koosnev meeskond valmistanud ette e-kursusi ka Eesti turule.

“Näiteks eesti keele õppimise e-kursus eesti koolides õppivatele muu emakeelega õpilastele; eesti keele A1 ja A2 taseme e-kursus vene emakeelega töötutele; tööotsimise ja karjäärinõustamise e-kursus töötutele ning uut töölepingu seadust tutvustav e-kursus töötajatele ja tööandjatele,” loetleb Uri ja märgib, et tegemist on Euroopa Sotsiaalfondi rahastatud projektidega.

Tavapäraselt mõeldakse e-kursuse all koondatud materjale internetis – mõnes
õppekeskkonnas või lihtsalt lingina. Asko Uri nõustub ja lisab, et e-kursus Chiron
Media käsitluses erineb tunduvalt traditsioonilisest e-õppekeskkonnast – on
terviklikum, läbimõeldum, kaasab kasutajat rohkem ja muidugi on ka visuaalselt
paeluvam.

“Kui kujutleda õpetajat auditooriumi ees, on informatsiooni esitamisel tema
töövahenditeks hääl, keha ja mõningad tehnilised vahendid. Koolituse tulemuslikkus sõltub aga sellest, kuidas ta neid vahendeid kasutab. E-kursusega on samamoodi. Tehnilised võimalused – mille kombineerimise variandid on peaaegu piiramatud – on töövahendiks hea ekoolituse loomisel,” räägib Uri. Ning
toonitab, et kõige tähtsamad on e-kursuse pedagoogilis-kontseptuaalne lahendus,
õppematerjali paeluv ja selge esitamine ning professionaalne teostus. “Minu kogemus näitab, et isegi need tegijad, kes on palju kokku puutunud tavalise e-õppega, vajavad pikemaajalist koostööd, enne kui mõistavad täielikult interaktiivse e-kursuse ülesehitust ja võimalusi,” selgitab Uri e-õppe eripära.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Tiina Saar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara