Kas vabaharidusliku koolituse peab töötajale hüvitama?

Kaubandus-tööstuskoda selgitab oma kodulehel, et kehtiva täiskasvanute koolituse seaduse alusel ei pea tööandja vabaharidusliku koolituse kulusid töötajale hüvitama.

Kehtiva täiskasvanute koolituse seaduse (TäKS) alusel ei pea tööandja vabaharidusliku koolituse kulusid töötajale hüvitama.

TäKS ütleb (§ 3 lg 4), mis on  vabahariduslik koolitus - see on koolitus, mis võimaldab isikuse, tema loovuse, annete, initsiatiivi ja sotsiaalse vastutustunde arengut ning elus vajalike teadmiste, oskuste  ja võimete lisandumist. Õpe võib toimuda kursuste, õpiringi vms õppijale sobivas vormis.

Töötajad võivad koolitustel osalemiseks võtta õppepuhkust, mis teatud juhtudel kuulub tööandja poolt hüvitamisele. Koolitusel osalemiseks võib koolitusasutuse teatise alusel võtta õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

Tasemekoolituse ja tööalase koolituse ajal makstakse keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest  ja lisaks on võimalik võtta 15 kalendrigpäeva õppepuhkust tasemekoolituse lõpetamisel, mille eest makstakse töötasu alammäär.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
    28%
    28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
    17%
    17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
    10%
    10%
  • Suvepäevi ei peeta
    45%
    45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara