Head lood jäävad meelde

Lugude jutustamine  võimaldab tihedas turunduskonkurentsis ja infovoos silma paista, usub koolitaja Indrek Maripuu. Head lood jäävad meelde ja inimesed jutustavad neid edasi.

Koolitaja Indrek Maripuu sõnul on lugude jutustamine ja metafooride kasutamine  sõnumi edastamiseks võimas vahend. “See aitab oma juttu paremini visualiseerida ja kuulaja tähelepanu püüda,” kinnitab ta. 

“Jutustaja maalib metafooride abil kuulajale kujutluspildi, mis aitab kuulajatel emotsioone tekitada ning sõnumiga samastuda,” nentis ta.

Maripuu lisas, et oma olemuselt on see üks vanadest hallidest aegadest alates kasutuses olnud suhtlusviis – muinaslood, pärimuslood, vanasõnad jmt on samuti puhas lugude jutustamine.

Ärimaailm jõudis Maripuu sõnul selleni juba mõni aeg tagasi. “Viimasel ajal räägitakse lugudest jälle rohkem. See on üks viis tihedas konkurentsis ja infovoos silma paista,” sõnab ta. “Head lood jäävad meelde ja inimesed jutustavad neid edasi.”

Maripuu sõnul võib lood turunduse kontekstis laias laastus kaheks jagada: lood elust enesest ja lood, mida luuakse. Lugu välja mõelda pole kerge. “Esimeste alla liigituvad lood organisatsiooni ajaloost, lood suurepärasest teenindusest ja muu säärane,” ütles ta. “Teised on lood, mis mõeldakse välja, kuid nende eesmärk on ikkagi sama – oma sõnumi kliendini viimine,” selgitas ta.

Maripuu märkis, et kui esimest tüüpi lood on vaja organisatsioonis vaid üles korjata ja läikima lüüa, siis teist tüüpi ehk köitvate lugude loomine eeldab veidi teistsugust lähenemist ja lennukat mõtlemist.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara