13. juuni 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kas uus töö samas firmas toob uue katseaega?

Sama tööandja juures ametit vahetades ei ole tööandjal õigus teistkordselt katseaega kohaldada.

Küsimus: töötan tööandja juures kolmandat aastat, katseaja olen ammu läbinud. Nüüd pakub tööandja mulle teist tööd ning soovib rakendada uuel ametikohal katseaega. Kas tööandjal on õigus uuesti rakendada katseaega?

Vastus: Katseajal on tööandjal võimalus hinnata töötaja tervise, teadmiste, oskuste, võimete ja isikuomaduste vastavust tasemele, mis on nõutav töö tegemisel.

Töölepingu seaduse § 86 lg 1 kohaselt katseajaks on esimesed 4 kuud alates töötaja tööle asumise päevast. Töölepinguga võivad pooled kirjalikult kokku leppida , et katseaega ei kohaldata või kohaldatakse lühemat katseaega. Sama tööandja juures, teisel ametikohal töötamise korral ei ole tööandjal õigus teistkordselt katseaega kohaldada.

Autor: Heli Ojavee, Rivo Sarapik

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700