Trenn tuleb karjäärile kasuks

Hiljuti Iisraelis korraldatud uurimus näitas, et trenn mõjub ühtviisi hästi nii vaimsele tervisele kui ka karjäärile tervikuna, kirjutab Kaaluabi.ee.

Teadlased leidsid, et töötajatel, kes olid mingil moel kehaliselt aktiivsed, esines ametikohal vähem depressiooni ja läbipõlemist. Parimad näitajad olid töötajatel, kes treenisid neli korda nädalas – nende hulgas esines eelnimetatud vaimse tervise probleeme poole vähem kui teistel.

Teadlased Sharon Toker Iisraeli Tel Avivi ülikoolist ja Michal Biron Haifa ülikoolist vaatlesid 1632 Iisraeli era- ja avaliku sektori töötajat. Töötajad täitsid üheksa-aastase perioodi vältel küsimustikke ning läbisid rutiinseid tervisekontrolle.

Töötajad jagunesid nelja gruppi: ühed, kes ei treeninud üldse; teised, kes treenisid nädalas 75 kuni 100 minutit; kolmandad, kes treenisid nädalas 150-240 minutit; viimane grupp, kuhu kuulusid need töötajad, kes treenisid nädalas rohkem kui 240 minutit.

Parimaid tulemusi täheldati nende töötajate hulgas, kes treenisid iga nädal vähemalt 150 minutit. Lisaks leidsid autorid, et depressiooni ja töökohal läbipõlemise määrad olid kõrgeimad grupis, kus ei treenitud üldse. Tervisliku seisundi paranemist võib seostada asjaoluga, et treening parandab toimetulemisoskust ning tõstab enesehinnangut.

Uuring näitas ka, et depressiooni süvenemine võib vallandada suurema läbipõlemisohu töökohas ja vastupidi. Tokeri hinnagul võiksid tööandjad pakkuda vaimse tervise halvenemise vältimiseks töötajatele paindlikku tööaega, mis võimaldaks töötajatel spordiga tegeleda, ehitada ettevõtte territooriumile spordisaal ning toetada töötajate liikmelisust spordiklubides.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara