Õpihimulisi täiskasvanuid oodatakse sügisel koolipinki

Augusti lõpus algustavad ülikoolid taas mahukate täienduskoolitusprogrammidega. Koolituse erileht toob välja valiku koolitusi, mis tööalaseks enesetäienduseks abiks.

Tallinna Ülikool
Lepingulised suhted majandustegevuses. Võlaõigus
24.–25.09, Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5, Tallinn
Koolituse eesmärk on jagada osalejatele võlaõiguslikke teadmisi lepingute sõlmimisest, lepingutest tulenevate kohustuste täitmisest ja vastutusest kohustuste rikkumise korral. Koolituse fookuses on müügilepingud, üüri- ja rendilepingud ning käsundus-, töövõtu- ja töölepingud. Osalema on oodatud nii väikeettevõtjad, juhatuse liikmed, osanikud, aktsionärid kui ka juristid.
Hind: 170 eurot; hinnasoodustus 15%, kui organisatsioonist osaleb kolm või rohkem inimest
www.tlu.ee  

Andmekaitse ja isikuandmete käitlemine
11.10, Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5, Tallinn
Koolituse eesmärk on anda osalejatele ülevaade isikuandmete kaitse õigusest ja isikuandmete käitlemise peamistest printsiipidest. Koolitusele oodatakse osalema organisatsioonide töötajaid, kes puutuvad oma töös kokku isikuandmete käitlemisega ning kes satuvad tihti situatsiooni, kus on vaja klientide andmeid jagada kolmandatele osalistele (nt politsei, vanglatöötajad jne).
Hind: 90 eurot; hinnasoodustus 15%, kui organisatsioonist osaleb kolm või rohkem inimest
www.tlu.ee 

Inglise ärikeel
16.10–04.12, Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5, Tallinn
Koolituse eesmärk on anda huvilistele teadmisi inglise ärikeele sõnavarast ja keelestruktuuridest ning arendada oskusi koostamaks ärikeskkonnas vajalikke dokumente (ärikiri, raport, aruanne jm).
Hind: 245 eurot (ei lisandu käibemaksu); hinnasoodustus 15%, kui asutusest osaleb rohkem kui kaks inimest
Lisainfo: koolitusele eelneb keeletaseme testimine
www.tlu.ee 

Tallinna Tehnikaülikool
Kvaliteedi ja tootlikkuse juhtimine
03.09–27.10, Tallinna Tehnikaülikool, Akadeemia tee 3, Tallinn
Koolituse eesmärk on anda teadmisi ja oskusi kvaliteedi ja tootlikkuse juhtimissüsteemi loomiseks ning arendamiseks ettevõttes. Koolitusel räägitakse lahti kvaliteedi ja tootlikkuse juhtimise baaskontseptsioonid: mõistete olemus, juhtimistsükkel, juhtimise süsteemid ja hierarhia; kvaliteedi käsitlused, mõõtmine, näitajad ja tegurid, kvaliteedi juhtimise funktsioonid, süsteemid jpm.
Hind: 200 eurot, millele lisandub registreerimistasu 21 eurot
www.ttu.ee/taiendkoolitus 

Sekretäride-juhiabide dokumendihalduse, asjaajamise, infotöö ja digitaalse kirjaoskuse arendamine
17.09–31.10, Tallinna Tehnikaülikool, Akadeemia tee 3, Tallinn
Koolituse eesmärk on anda sekretäridele-juhiabidele tööks vajalikke teadmisi ja praktilisi oskusi dokumentidega töötamisel, autentsete ja usaldusväärsete dokumentide loomisel, asutuste ja ettevõtete dokumendi- ja arhiivihalduse korraldamisel ning dokumentide säilitamisel.
Kursusele on oodatud sekretärid, juhiabid, assistendid, büroojuhid, referendid ja teised, kes soovivad omandada teadmisi sekretäri-juhiabi tööst või olemasolevaid teadmisi täiendada ning saada ettevalmistus sekretäri-juhiabi kutsetunnistuse taotlemiseks.
Hind: 1700 eurot (hinnale lisandub käibemaks)
www.ttu.ee/taiendkoolitus

Eesti Maaülikool
Töökeskkonnavolinike ja töökeskkonnanõukogu liikmete väljaõppekursus
27.–29.08, Eesti Maaülikool, Kreutzwaldi 56, Tartu; Eerika katsefarm, Aretuse tn 6, Märja, Tähtvere vald, Tartumaa; Rõhu katseaed, Rõhu, Tähtvere vald, Tartumaa
Kursusel räägitakse tööandja ja töötaja kohustustest ja õigus­test, tööõnnetustest ja kutsehaigustest, töötervishoiu ja -ohutuse korraldusest, sisekontrollist, töötervishoiu ja -ohutuse tegevuskavast, töötajate tervisekontrollist, töökeskkonna ohuteguritest ja mõjust. Osalema ­oodatakse põllumajandustoodete tootmise ja töötlemise, toidutootmise ja -töötlemise ning metsamajandusega tegelevaid füüsilisi või eraõiguslikke juriidilisi isikuid ja nende töötajaid.
Hind: tasuta
http://avatudylikool.emu.ee/taiendope/tahtis/

Tartu Ülikool
Raamatupidamise kursus algajatele
03.09–17.10, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Posti 1, Viljandi
Koolituse eesmärk on anda ülevaade majandusarvestuse põhimõtetest, raamatupidamisest programmis Excel, töötasu arvestamisest, raamatupidamistarkvarast Merit Aktiva ja majandusaasta aruande koostamisest. Koolitusele oodatakse ettevõtjaid ja raamatupidamisest huvitatuid.
Hind: 163 eurot
www.ut.ee/et/koolitus

Läbirääkimised – kaklus või probleemi lahendamine 
24.–25.09, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Posti 1, Viljandi
Täiendusõppe käigus saavad osalejad teoreetilisi ja praktilisi teadmisi läbirääkimiste protsessist ja läbirääkimistega kaasnevatest probleemidest. Koolituse läbijad mõistavad tervikpilti nii enda kui ka partneri vaatepunktist, teavad läbirääkimiste kategooriaid, oskavad valida ­õiget stiili, on teadlikud läbirääkimiste eetikast ja kultuuride erisustest, kasutavad erinevate suhtluskanalite võimalusi ning tunnevad läbirääkimiste edu hindamise kriteeriumeid.
Hind: 80 eurot

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Äripäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara