Autor: Tiive Murdoja • 3. detsember 2012

Tööaja lühendamine pühade eel 

Lugeja küsib: Kuna sel aastal on 24. detsember esmaspäev, siis kas esmaspäevast reedeni tööl olevatel inimestel peaks olema eelnev reede lühendatud või ei?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Mustkivi:

Töölepingu seaduse §53 kohaselt tuleb jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendada kolme tunni võrra. Kuigi seaduses ei ole seda otsesõnu öeldud, on seadusandja mõelnud siinjuures vahetult  riigipühale eelnevat tööpäeva. Seega käesoleval aastal on töötajatel, kes töötavad esmaspäevast reedeni,  reede tavaline tööpäev ja lühendatud tööpäev on neil, kes peavad graafikujärgselt töötama pühapäeval.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700