Autor: Tiive Murdoja • 14. jaanuar 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tööandjal on õigus haiguslehel olev töötaja koondada

Lugeja küsib: Olen praegu haiguslehel, aga olen kuulnud, et ettevõttes hakatakse töötajaid koondama. Kas haiguslehel olles on tööandjal õigus töölepingut lõpetada ja mind koondada?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Kõigepealt töölepingu n.ö. peatumisest haiguslehe ajal. Kehtiv töölepingu seadus (edaspidi TLS) ei näe ette töölepingu peatumist. TLS § 1 lõikes 3 sätestab põhimõtte, mille kohaselt töölepingule kohaldatakse võlaõigusseaduses (VÕS) käsunduslepingu kohta sätestatut, kui TLS ei näe ette eriregulatsiooni. Võlaõiguslike lepingute puhul teatavasti ei kasutata lepingu peatumise regulatsiooni, ega vastavat mõistet.

Nüüd töölepingu lõpetamisest haiguslehe ajal. Varem kehtinud töölepingu seaduse (TLS 1992) § 91 lg 1 p 1 sisaldas tõepoolest keeldu lõpetada tööandja algatusel töötaja töölepingut tema ajutise töövõimetuse ajal (erandina pikaajaline, üle 4 kuu järjest kestev töövõimetus). Praegu kehtiv TLS sellist piirangut tööandja jaoks ei sätesta, seega võib tööandja Teid koondada, ehk töölepingu üles öelda TLS § 89 lõike 1 alusel ka Teie haiguslehe ajal.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700