Autor: Tiive Murdoja • 4. veebruar 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Puhkusegraafiku koostamise tähtaeg

Lugeja küsib: Käes on juba veebruar, aga tööandja pole meile veel puhkusegraafikut esitanud. Kui tööandja puhkusegraafikut ei esita, kas siis jään sellel aastal puhkamata? Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni jurist Leonid Siniavski.

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Varem, ehk enne 1. juulit 2009.a. kehtinud töölepingu seadus kohustas tööandjat puhkusegraafikut koostama tõepoolest jaanuarikuu jooksul. Kehtiva töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 69 lõike 2 kohaselt koostab tööandja puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Järelikult on Teie tööandjal aega töötajate puhkusegraafikut koostada ja Teile tutvustada kuni 31 märtsini 2013.

Juhul, kui tööandja käesoleva aasta puhkusegraafikut Teile selleks ajaks teatavaks ei tee, on Teil siiski seadusest tulenev võimalus ise otsustada, millal oma kalendriaasta puhkust kasutada. Aluse selleks annab TLS § 69 lõige 3, millise kohaselt puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist (näiteks e-mailiga) võimaldavas vormis.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700