Autor: Tiive Murdoja • 18. veebruar 2013

Puhkuse ajakavasse kandmata puhkust võib töötaja nõuda igal ajal

Lugeja küsib: Töötan alates juunist 2012 ja pole veel puhkust kasutanud. Tööandja märkis puhkuste ajakavasse ainult 28 kalendripäeva puhkust, kas mul on õigus kasutada ära ka eelmise aasta puhkus?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Valdmets:

Töölepingu seaduse § 69 lg 2 sätestab, et tööandja koostab puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Puhkuste ajakavasse märgitakse põhipuhkus ja kasutamata puhkus. Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Seega puhkuse ajakavasse on tööandjal kohustus kanda jooksva aasta põhipuhkus ja eelmisest aastast kasutamata põhipuhkus ning töötaja kaitse on tagatud sellega, et puhkuse graafikusse kandmata puhkust võib töötaja nõuda igal ajal 14-kalendripäevase etteteatamisega, mis peab olema esitatud kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700