Autor: Tiive Murdoja • 20. mai 2013

Mida teada graafikujärgsest tööajast?

Töötaja küsib: Kui töö on graafiku alusel ja mingi hetk on tarvis seda tööandja huvides muuta ja selle tulemusena jääb tundide puudujääk, kas mina kui töötaja olen kohustatud need tunnid järgi tegema?

Vastab tööinspektor-jurist Kaia Taal:

Töölepingu seaduse § 35 kohaselt peab tööandja töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Seega on Teil õigus tööle ja töötasule kokkulepitud mahtudes või keskmisele töötasule, kui tööandja Teile kokkulepitud mahus tööd ei anna. Puudu jäänud töötunde järgmises arvestusperioodis töötaja nö järgi töötama ei pea.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

 

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700