21. aprill 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Millist meelelahutust pakkuda lastele firmapeol?

Et lastel ettevõtte peol igav ei hakkaks, tasub kohale kutsuda mängujuht, kes Lotte, Pipi, Rapunstli või mõne muu tegelasena lapsi ohjab. Eakohast meelelahutust pakuvad ka õhupallimeistrid, näomaalijad, mustkunstnikud ja lasteteatrid.

Piip ja Tuut mängumaja pakub mitmeid võimalusi. Ürituse võib korraldada nende juures või aitavad nad leida majast väljas toimuvale üritusele lastele meelelahutust. Pakutakse etendusi, olemas on mustkunstnik, mängujuhid, loetles maja perenaine Mari Lääne võimalusi. Tema sõnul on ettevõtted aktiivsemad detsembris ja siis otsitakse lastele jõuluvana. Suveperiood on tagasihoidlikum.

Armastatuim kangelane Lotte

Kui tellida üritusele professionaalne mängujuht, ei ole ettevõttel endal vaja peale laste peole organiseerimise mingeid suuri ettevalmistusi teha ega vajaminevaid asju osta. Kõik vajaliku võtab mängujuht ise kaasa.

"Üldiselt tegeleb mängujuht lastega tund aega, kuna tavaliselt on peole planeeritud ka muud tegevused nagu näiteks söömine," selgitas Lääne. Enne seda korraldavad juhid lastele aga eakohaseid mänge nagu köievedu, ringmängud, tibutants. Lääne sõnul on neil välja kujunenud kindlad mängujuhid ja meistrid, kelle teenuseid julgevad nad soovitada.

Eesti üks armastataumid kohalikke kangelasi on kindlasti koeratüduk Lotte, kelle kostüümi saab laenutada Joonisfilmist. Neilt saab ka kontaktid näitlejate kohta, kes on nõus Lottena lapsi lõbustama. "Meie laenutame ainult kostüümi ja vajadusel jagame infot, kuid näiteljatega peab ise kokkuleppele jõudma," selgitas Joonisfilmi filmiprodutsent Kalev Tamm. Kostüümi laenutus maksab 64 eurot.

Klassikalised tegelased

Mängujuht Kadri Leppiku sõnul on aegumatu klassika Pipi, kes on väga vahva tegelane ja on igavesti nii poiste kui tüdrukute südames. Kui Rapuntsli film jooksis kinodes, siis oli ka temaks kehastamise soove, poistele sobisid hästi mereröövlid. "Igat nalja lõpuni kaasa ei tee," ei luba mängujuht, et kohe suudetakse kehastuda hetkel popiks tegelaseks. Pigem eelistatakse jääda juba ära proovitud klassika juurde.

Talvel käivad mängujuhid pigem erapidudel, suvel tellitakse neid rohkem ettevõtete suvepäevadele. Leppiku sõnul levib info headest mängujuhtidest enamasti suust suhu ja internetist nende andmeid otsides ei pruugigi kõigi kontaktid välja tulla. Küll jagavad neid lahkelt aga mängumajad ja -toad. Kui sobiv tegelane on leitud, siis saab juba konkreetse inimesega kokku leppida, millal, kui paljude lastega ja kui pikalt ta tegeleb ning mis selle hind on.

Alati tasub uurida ka teiste soovitusi mängujuhtide kohta. Leppik viitab, et turul on tegijaid, kes pole päris südamega asja juures ja istuvad rohkem nurgas, kui mängivad lastega. "Pole vastavat haridust ja käiakse mööda üritusi rohkem raha pärast," selgitas Leppik, et see on selline töö, mida peab ikka hingest tegema, muidu kannatab tulemus.

"Pallimängud, kohapeal lastega näidendi tegemine, suur aardejaht-orienteerumine," loetles Leppik asju, mida lastega koos mängujuht ette võtta võib. Kõik sõltub soovidest, lastest ja võimalustest. Ka ei pea kartma, et korralik mängujuht ei suuda kaasata kõiki eri vanuses lapsi. "Väiksemad abistavad suuri, suured vaatavad väikeste järele ja keskmised on ise osavad," lisas ta, et tema pidudel küll kellelgi igav pole olnud.

Eesti parimal õhupallimeistril varuks 200 disaini

Õhupallimeister lõbustab firmaüritusel lapsi sadade erinevate õhupallidest keeratud loomade valmistamisega.

Õhupallimeister Meelika Mäeorg on õhupallidest loomi meisterdanud juba üle nelja aasta. Selle ajaga on ta õppinud pallidest kokku keerama üle 200 eri looma. Koer, jänes, mõõk - need on tavalised õhupallikujud, mida keskmise õhupallikunstniku repertuaarist leida võib. Mäeorg on oluliselt fantaasiarikkam. "Mul on eraldi kaustik, kus ma disaine üles märgin," lisas ta.

Vahest tuleb tema juurde peol laps, kes tahab näiteks oma kaisujänesest õhupallidest koopiat. "Selle loomulikult saab, kuid nende disainide üle ma arvet pidada ei jõua," ei ole Mäeorgil ükski tellimus täitmata jäänud. Eestis võib paraku tegutsevad õhupallimeistrid kahe käe näppudel üles lugeda. "Konkurents on edasi viiv jõud ja selle tõttu olen ma ka igasuguseid asju leiutanud," nentis Mäeorg ja tõdes, et on hetkel on iseenda suurim konkurent.

Kui ettevõte tahab oma peol lapsi lõbustada õhupallimeistriga, siis tuleks Mäeoru sõnul hakatuseks uurida, kas meistril on soovitud ajal võimalik tulla ja kui pikalt pidu kestab. "Ka laste arv on oluline. Kahju kui keegi peab oma looma tunde ootama.  Suurematel pidudel käime seetõttu partneriga kahekesi," selgitas ta. Siiski tõi ta välja, et lapsed on kannatlikud ootajad ja ka vanemad, nähes kui kiiresti õhupalliloom valmib, jäävad meelsasti õhupallimeistri sappa seisma. Ettevõtmise hind sõltub laste arvust, ürituse kestusest ja kohast. 

KOMMENTAAR

Kaja Sepp, EMT avalike suhete juht:

Oleme mängujuhte, nii kostüüme kandvaid kui ilma kostüümita, firmaüritustele tellinud. Eeskätt loomulikult sellepärast, et lastel on toredam, kui nende jaoks on korraldatud eraldi tegevused ja keegi juhendab neid. Lapsevanemad saavad aga olla kindlad, et võsukesed on turvaliselt hoitud ja kantseldatud ning saavad rohkem pühenduda oma tegevustele.

Mäletan üht väga meeleolukat aardejahti, kus mängujuht, vist oli seekord Pipi, oli peitnud maastikule ära rida aardeid, igaühe kohta väike legend. Ta ise kihutas siis koos lastega neid otsides ringi. Pärast olid kõik surmväsinud, aga üliõnnelikud. Aareteks olid pisividinad, aga kuna need olid nii põneval moel saadud, hoidis mõnigi laps neid pikalt alles ja kodus aukohal.

Mängujuht ei pea olema kostümeeritud tegelane. Suurematele lastele meeldib mitte-kostümeeritu vist isegi rohkem. Ja eks suurematel lastel ole mängud ja ettevõtmised ka teistsugused. Näiteks on meil üritustel suuremad lapsed erinevaid asju meisterdanud. 

Autor: Mariliis Pinn, Tiive Murdoja

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700