7. august 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kas puhkuse võib hüvitada rahas?

Lugeja küsib: kas on seadusega kuidagi reguleeritud puhkuse hüvitamine juhul, kui mul pole soovi puhata ega tööandjal huvi hoida mind mitteaktiivsena 1/12 aastat?

Vastab METI personaliabi OÜ info- ja personalitöö konsultant Merike Michelson:

Kokkulepe puhkuse hüvitamiseks raha või muude hüvedega töölepingu kestuse ajal on tühine (TLS § 70 lg 3).

Kasutamata ja aegumata puhkus hüvitatakse rahas ainult töölepingu lõppemisel.

METI personaliabi OÜ konsultantide tööõigusalaseid nõuandeid saab lisaks lugeda portaalis vastused.ee.

Loe lisaks tööõiguse teemadel siit.

Autor: Tiive Murdoja, sekretar.ee

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700