5 põhjust, miks võtta vastu ootamatu tööintervjuu

Kui Sul juba on väljakutseid pakkuv töökoht, on üsna kerge ootamatust tööintervjuust keelduda. CV Keskus kirjutab, miks peaksid, plaanimata töökohta vahetada, siiski intervjuule ilmuma.

1. Harjutamine teeb meistriks
Kulunud väljend ei vähenda ütluse väärtust. Ka tööintervjuul osalemist peab harjutama, et oleksid valmis ootamatusteks. Olles juba vähemasti mõned aastad tööelu elanud, tead, et tööalaseid vangerdusi tuleb elus ette ning pahatihti on neid raske ennustada. Seepärast peaksidki oma intervjuul osalemist lihvima ka siis, kui hetkel aktiivselt tööd ei otsi.

2. Kes Sa oled?
Sinu tänane intervjueerija võib homme töötada Eesti ihaldusväärseima tööandja heaks. Intervjuul osalemine annab Sulle võimaluse uute tutvuste loomiseks, mis võivad mõne aja möödudes üsna kasulikuks osutuda.

3. Tagasiside
Ilma igasuguse pingeta saad värbamiskonsultandilt küsida, mis on Sinu suurimad nõrkused ning intervjuul tehtud vead. Kaotada ei ole ju mitte midagi, kuna täna Sa veel aktiivselt uut töökohta ei otsi. Võita on aga paljugi, sest uut töökohta otsima asudes tuleb saadud tagasiside Sulle suuresti kasuks.

4. Avatud uksed
Võibolla ei ole antud ametikoht just see, mida sooviksid, kuid intervjuul osalemine annab Sulle tulevikus lisakaardi, kui kandideerid sama ettevõtte mõnele teisele ametikohale.

5. Läbirääkimised
Kauplemine on osa tänapäeva tööelust. Olgu selleks siis palgaläbirääkimised või mõned muud tingimused, mida soovid parandada. Läbirääkimisoskusi saad proovile panna ning arendada just tööintervjuul osaledes ning see tuleb kasuks ka Sinu tänasel ametikohal. Kui Sinu palk on pikalt juba samal tasemel püsinud, siis ehk peaksid arendama oma oskust palgaläbirääkimisi pidada?

Allikas: CV Keskus

 

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara