Eesti tippsekretärid tulevad Tallinna Majanduskoolist

Võistluse „Tippsekretär 2015“ võitjad: vasakult III koht – Maria-Birgitta Hallaste, Tallinna Majanduskool, I koht – Tairi Rohtsalu, Tallinna Majanduskool, II koht – Eve Kaldmäe, Tallinna Majanduskool.
Võistluse „Tippsekretär 2015“ võitjad: vasakult III koht – Maria-Birgitta...

Reedel, 8. mail võtsid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis mõõtu sekretäritöö õpilased üle Eesti. Võistluse „Tippsekretär 2015” võitis Tallinna Majanduskooli teise kursuse õpilane Tairi Rohtsalu.

Teisele ja kolmandale kohale tulid samuti Tallinna Majanduskooli õpilased Eve Kaldmäe ja Maria-Birgitta Hallaste.

Võitja Tairi Rohtsalu sõnul andis võistlus palju enesekindlust. „Tulevikus on mul kindlasti lihtsam tööle kandideerida, kui mul on esikoha diplom lisada lõputunnistusele,” ütles ta. Rohtsalu sõnul sai erialavalikul otsustavaks soov töötada dokumentidega ning võimalus olla igapäevaselt aktiivne ja avatud suhtleja. „Kutseõppes on kõige olulisem praktika, mis mulle väga sobib. Praktikal olen saanud oma esimesed töökogemused ning palju juurde õppinud,” lisas ta.

Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orvet, kes oli 18. korda võistluse þürii liige, leidis, et iga aastaga tõuseb Eesti sekretäride tase ning noorte ettevalmistus kutseõppes on väga hea. „Tänavu üllatas þüriid riigikeele oskuse märgatav paranemine, kuid peamiseks kitsaskohaks oli esinemisjulguse nappus,” lisas Orvet. Tema sõnul võiks tulevikus rohkem tähelepanu pöörata avaliku esinemise õpetamisele.

Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles, avalikus esinemises ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises. Tänavustel võistlustel võtsid mõõtu 24 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist.

Sekretäride kutsevõistlust „Tippsekretär 2015” korraldas Sihtasutus Innove koostöös Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ja Eesti Juhi Abi Ühinguga. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Tippsekretär 2015 fotod leiab siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara