Kuidas karjäärile hoogu juurde anda?

Karjäärimuutused ei juhtu üleöö – on vaja võtta endale aega ja mõelda, mis Sind kõnetab, põnevusest silmad sütitab ning huvi pakub.
Karjäärimuutused ei juhtu üleöö – on vaja võtta endale aega ja mõelda, mis Sind ...

CV Keskus pakub välja 5 nippi, mis aitavad Sul mugavustsoonist startida ning karjäärile uut hoogu juurde anda.

1. Suhtle spetsialistidega

Karjäärinõustamine ei ole enam oluliseks abimeheks ainult koolilõpetajale, vaid igas vanuses ja karjääriastmel paiknevale inimesele. Koguni 46% töövõtjatest sooviksid töötada hoopiski mõnel muul erialal kui täna. Igaüks, positsioonist olenemata, võib ette võtta teekonna hoopis värskele karjäärirajale, tuleb vaid jõuda selgusele, kuidas ja kuhu suunas liikuda. Hea nõuande, värske ja objektiivse hinnangu ning uute ideede saamiseks tasub ühendust võtta mõne personalitöötajaga, kes tegeleb igapäevaselt inimeste suunamisega neile sobivatele ametipositsioonidele. Olles aastaid personalitöö valdkonnas tegutsenud, võivad nad jagada Sulle väärt nõuandeid ning leida Sinus üles isikuomadusi ja potentsiaali, mida Sa ise enam ei märkagi.

2. Sea endale eesmärgid

Karjäärimuutused ei juhtu üleöö – on vaja võtta endale aega ja mõelda, mis Sind kõnetab, põnevusest silmad sütitab ning huvi pakub. Võib-olla on see tihedalt seotud Sinu praeguse eriala ja oskustega, või tunned, et tegelikult tahaksid sootuks teistsugust tööd proovida. On Sinu ambitsioonid seotud töö iseloomuga, tahaksid olla ettevõtja või vajad keskkonnavahetust? Pane enda jaoks paika, kuhu tahaksid jõuda kuue kuu, aasta või kahe pärast ning mõtle, millised sammud Sind eesmärkidele lähemale viivad. Kas saad olla edukas ka ilma plaanita? Tõenäoliselt. Kas sa saad olla veel edukam koos plaaniga? Kindlasti!

3. Jälgi oma eesmärkide poole püüdlemist

Võti eesmärkideni jõudmiseks peitub järjepidevuses – planeeri endaga arenguvestlused. Võib-olla vajad neid kord kuus, võib-olla kord aastas. Olgu karjääriedendamisega seotud muutused kuitahes suured või väikesed, oluline on teada, kuhu oled püstitatud eesmärkide täitmisega jõudnud. Analüüsi möödunud sündmusi ja tegevusi – on need viinud Sind lähemale või oled hoopis triivinud püstitatud eesmärkidest kaugemale?

4. Ole kursis. Ole kohal.

Oled Sa sekretär, väike-ettevõtja, turundusguru, müügiesindaja või graafiline disainer – koolitusi, seminare, messe ja vestlusringe korraldatakse kõigile, oluline on üles leida just Sind huvitavad sündmused ja neist ka osa võtta! Vahel ei ole vaja uute kontaktide ja tutvuste sõlmimiseks koduuksestki välja astuda – internetiavarustest leiab iga eriala esindaja laia valiku huvipakkuvaid veebiseminare ja -koolitusi ning erinevad sotsiaalvõrgustikud lausa ootavad Sind uusi tutvusi leidma ja kontakte sõlmima.

5. Ole leitav

Paljud ametikohad täidetakse ka sihtotsingu kaudu – kui Sind ei ole võimalik tööportaalidest leida, võib nii mõnigi pakkumine, mis Sinu karjäärile hoopis uued tuuled sisse puhuks, Sinust mööda minna. Seega, aktiveeri oma CV tööportaalis.

Allikas: CV Keskus

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara