Autor: Sekretär.ee • 9. september 2020

Kõige eelistatum töövahend?

Balti riikides tehtud uuring näitas, et ligi pooled eestlased kasutavad sülearvutit iga päev. Enim kasutatakse sülearvutit meelelahutuseks, aga ka töötamiseks ja õppimiseks.
Foto: Pexels

Eesti tulemustest selgus, et 53% küsitletud meestest ja 46% naistest kasutab sülearvutit iga päev. Võrdluseks, et tahvelarvuteid kasutab iga päev ainult 11% vastanutest ja lauaarvutit 37%.

Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina viitab tulemusi kommenteerides sülearvuti kvaliteedile ja kasutajasõbralikkusele. „Sülearvuti ekraan on kaasaskantavatest nutiseadmetest kõige suurem, mis teeb mugavaks uudiste lugemise, töötamise ja õppimise ning võimaldab ka mänge mängida. Samas on tänapäevased sülearvutid kerged ja näevad ilusad välja.“

Sülearvutit kasutatakse eelkõige meelelahutuseks, aga ka töötamiseks ja õppimiseks. Lausa 74% kõigist vastanutest ütles, et kasutavad sülearvutit kõige rohkem kodus erinevatel meelelahutuslikel eesmärkidel. 47% kasutab sülearvutit kodus töötamiseks ja 31% vastanutest kasutab sülearvutit töökohas.

Sõltumata sülearvuti kasutamise asukohast kasutatakse neid nii uudiste lugemiseks, suhtlemiseks, töötamiseks kui ka meelelahutuseks. 64% vastanutest ütlesid, et kasutavad sülearvutit uudiste lugemiseks, 53% suhtleb teiste inimestega, 51% teevad sellega tööd, 43% vastanutest kasutavad sülearvutit e-ostude sooritamiseks, 34% vaatab sülearvutiga ka filme. Jekaterina Mishina sõnul soovivad kasutajad sageli ühendada oma töövahendi mõne teise ekraaniga, et teha samal ajal mitut toimingut.

Lausa 69% 18-24-aastastest eestlastest kasutab sülearvutit õppimiseks, millest järeldub, et tudengite seas on sülearvuti jätkuvalt esimene valik teiste seadmetega võrreldes. Sama vanusegrupp kasutab sülearvutit ka mängimiseks, lausa 50% vastanutest.

Võrreldes teiste Balti riikidega näitas küsitlus, et üleüldine sülearvuti kasutamise sagedus on suurem Eestis ja Leedus ning pisut väiksem Lätis. Sülearvuti kasutamise sagedus Eestis ja Leedus on vastavalt 66% ja 68%, aga Lätis 57%.

Vastustest paistis silma asjaolu, et sülearvutit kasutavad kodus meelelahutuseks need, kes on märkinud end hetkel töötuna, pensionil olevana või tudengina. Seevastu töötamise eesmärgil kasutavad arvutit eelkõige need, kes märkisid end hetkel töötavat ja kelle sissetulek on keskmisest pisut suurem, ning lisaks ka tudengid, kes märkisid, et töötavad sülearvutiga kodus.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700