Autor: Sekretär.ee • 27. november 2020

Kes on selle aasta kõige peresõbralikumad ettevõtted?

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman andsid täna videosilla vahendusel toimunud tunnustusüritusel 62 tööandjale üle peresõbraliku tööandja märgised. Nende seast pälvis tänavu lõppmärgise 34 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.
Foto: Heikki Avent

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul kätkeb töötaja- ja peresõbralikkus endas ka paindlikkust töö tegemise ajas ja kohas. „Koroonaviiruse leviku tõkestamine on esitanud tööandjatele tõsise väljakutse organisatsiooni töö korraldamisel ja ka tänavune tunnustusüritus on ohutuse tagamiseks üle viidud veebi. Praeguses situatsioonis, kus inimeste tervise hoidmiseks tuleb hoida distantsi ja korraldada töö võimalusel kodukontorist, on kindlasti olnud eelis töötaja- ja peresõbralikel tööandjatel, kes on juba varem juurutanud paindlikke töötegemise vorme. Tulevikutöö hõlmab endas ka muutusi töötamise asukohas ja viisides ning tänavune väljakutseid täis aasta on selle meile lähemale toonud,” lausus Kiik.

Rahvastikuminister Riina Solman sõnas, et mitme aasta pikkuses arenguprogrammis osalevad ettevõtted on kõik teinud suure töö ja väärivad tunnustust. „Töö ja pereelu ühitamise võimalused on muutunud inimestele töökoha valikul järjest olulisemaks ja ka tööandjad on seda üha enam mõistma hakanud. Rõõm on tõdeda, et aasta-aastalt on kasvanud programmis osalevate tööandjate peresõbralikkuse tase ja inimesed ei pea tegema valikuid töö või pere vahel, vaid saavad neid rolle edukalt ühendada,” rääkis Solman.

Lõppmärgise kuldtaseme pälvisid tänavu ACNielsen Eesti OÜ, Admiral Markets AS, Agapics AS, AS Estiko-Plastar, AS Helmes, AS SEB Pank, Bondora Group AS, Fortumo OÜ, Keskkonnaministeerium, Lennuliiklusteeninduse AS, Mandatum Life Insurance Company Ltd Eesti Filiaal, Päästeamet, Wunder Estonia OÜ ja Omniva (Eesti Post AS).

Hõbetaseme pälvisid PZU Kindlustus, ABB AS, Astro Baltics OÜ, Brightspark OÜ, Estanc AS, Häirekeskus, Keskkonnaagentuur, Käo Tugikeskus, Morek IT OÜ, Põltsamaa Vallavalitsus, Ridango AS, SA Eesti Filharmoonia Kammerkoor, SA Elva Laste- ja Perekeskus, SA Eesti Meremuuseum, Südameapteek ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Pronkstaseme pälvisid AS Go Group, SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Innopolis Insenerid OÜ ja AS Valdek.

Peresõbraliku tööandja algmärgisega tunnustati 28 tööandjat, kes on läbinud eelhindamise ja koostanud järgmisteks aastateks tegevuskava organisatsiooni töökultuuri arendamiseks.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5–3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte – alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.

Vaata kõiki lõpp- ja algmärgise pälvinud ettevõtteid SIIT.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700