Autor: Allikas: www.cvkeskus.ee • 1. veebruar 2021

Seitse soovitust, kuidas tööandjale kandideerides silma jääda

Praegune olukord on pannud paljusid inimesi taas tööd otsima. Kuna ühele ametikohale kandideerijaid on väga palju, on personalijuhtide töö eriti keeruliseks muutunud. Kuidas aga oma CV-ga eriliselt kandideerimisel mitmesaja teise kandidaadi seast välja paista?
Foto: Pexels

CVKeskus.ee kogenud värbamiseksperdid annavad Sulle nõu, millele peaksid töökohale kandideerides keskenduma, et teiste tööotsijate seast silma paista ja haarata endale soovitud töökoht.

Kiirus loeb

Praegusel tööturul võib kehtida kõige kiirema reegel. Nimelt ei oota tööandjad enam tihtipeale tööpakkumise aegumise lõpuni, vaid alustavad kandideerijate hindamisega juba varem. Seega võib juhtuda, et sobiv töötaja leitakse juba enne tööpakkumise aegumist.

Värbamiseksperdid soovitavad:

Kui märkad soovitud tööpakkumist, siis ära venita ja anna oma huvist tööandjale märku esimesel võimalusel.

Miks just Sina?

Kui oleksid tööandja asemel, kas võtaksid end tööle? Võta tööpakkumine silme ette ja kaardista ära, kui suure osaga tööülesannetest oled varasemalt kokku puutunud. Kui Sul ei ole ehk eelnevat töökogemust või töötasid hoopis muus valdkonnas, siis mõtle, millised oskused ja iseloomuomadused aitaksid Sul saada sel alal suurepäraseks. See on väga kasulik kokkuvõte, mida saad kaas- või motivatsioonikirjas välja tuua, et aidata tööandjal mõista, miks just Sina sobid antud ametikohale.

Värbamiseksperdid soovitavad:

Ära kandideeri uisapäisa. Kui näed, et umbes 2/3 tööülesannetest tuleksid toime ja ülejäänud õpiksid kiiresti juurde, siis kandideeri julgelt!

CV olgu ülevaatlik ja lihtsasti loetav

Suure hulga kandidaatidega tegelemine on tööandja jaoks paras väljakutse ja suhteliselt ajamahukas ülesanne. Seetõttu on Sinu CV-l kõigest umbes 6 – 10 sekundit aega tõestamaks, et just Sina oled õige kandidaat selle töö jaoks. Lisa CV-sse põhjalikult ainult kõige olulisem ja püüa vältida liiga pikaks romaaniks kujunevat CV-d.

Värbamiseksperdid soovitavad:

Pikkade tekstide asemel loetle oskusi, varasemaid kogemusi ja too välja fakte, mis tõestavad Sinu saavutusi.

Lisaks kui oled käinud aastate jooksul paljudel koolitustel, siis nad kindlasti väärivad kohta CV-s, kuid hinda nende teema- ja ajakohasust. Näiteks 10 – 20 aastat tagasi läbitud koolitus võis olla tol hetkel oluline, kuid tänaseks päevaks juba oma väärtust kaotanud.

Kui aga soovid siiski neid mainida, siis jäta viimase seitsme aasta koolitused põhjalikumalt lahti kirjutatuna ja ülejäänud pane ühele reale kokku. Näiteks nii: Aastatel 1999 – 2013 osalesin projektijuhtimise, esmaabi- ja müügikoolitustel.

Sisu ja sõnum on kujundusest olulisemad!

Kui võistled paljude teiste kandidaatidega töökoha pärast, tasub suunata põhirõhk eelkõige CV sisule.

Kuigi CV kujundamine on üks viisidest, kuidas võid jääda tööandjale rohkem meelde ja see on teatud valdkondades tavaline praktika, peab meeles pidama, et igaühel on oma maitse ja see ei pruugi ühtida Sinu omaga.

Lisaks on tööandjate jaoks mugavam vaadata juba teada-tuntud vormi peal olevat CV-d, kui hakata otsima Sinu kujundatud CV-st talle vajalikku infot. Seepärast tasub pigem vältida üleslaetud faile ja koostada oma elulookirjeldus CVKeskus.ee tööportaali vormi peal.

Pane kaaskiri kaasa

Kuigi tööandja teeb otsuse CV põhjal, ei tasu alahinnata ka kaaskirja olulisust. Hea ja läbimõeldud kaaskirja lisamine teenib Sulle palju plusspunkte ja võib vahel isegi võita Sulle viimases voorus töökoha.

Samuti on just kaaskiri hea koht selleks, et tuua välja oma motivatsioon õppida ära mõned puuduolevad oskused või selgitada täpsemalt, kuidas saaksid tööandjale kasulik olla. Kaaskirja näidist saad vaadata siit.

Ära jää anonüümseks

Vahel öeldakse, et hääl on, aga pilti pole. Just pilt on see, mida tahavad inimesed teistega tutvudes ja suheldes näha – see loob isiklikuma suhte. Ehk siis CV-le foto lisamine on veel üks hea võimalus, kuidas jääda tööandjale meelde. Siinkohal aga hinda kriitiliselt, millist pilti lisad – selfied ja peopildid jäta pigem lisamata.

Vaata keeletasemed üle!

Kas teadsid, et kõige kõrgem keeletase on C2, mitte A1? Selle vastu eksitakse kahjuks igapäevaselt ja just see võib jätta Sind uue töökoha ukse taha. Seega vaata hoolikalt üle, kas Sul on kõik keeled, mida oskad, CV-sse märgitud ja nende tasemed õigesti määratud.

Allikas: CVkeskus.ee

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700