Autor: Sekretär.ee • 16. märts 2021

Üheksa erinevat tüüpi inimesi, keda oma meeskonda vajad

Uute kolleegide värbamisel lähtutakse tihtipeale varasemast töökogemusest, põhiväärtuste sobivusest ja sarnasusest teiste meeskonnaliikmetega. Kui ühised väärtused peavad tugeva meeskonna loomiseks kindlasti suurel määral ühtima, siis mitmekülgse ja eduka ettevõtte toimimiseks oleks hea, kui selles töötavad inimesed tooksid endaga kaasa ka piisaval hulgal erinevust. Just erinevuse ja maailmapildi teisiti nägemise abil on võimalik püsida ettevõttega värske ja edasipürgivana.
Foto: Pexels

Toome välja üheksa tüüpi inimesi, kes peaksid sinu meeskonnas kindlasti olemas olema:

Ideede generaator

Iga väiksem ja suurem asi saab alguse ideest. Ilma selleta lihtsalt ei saa. Kui mõni inimene peab tegema uue mõtte nimel igasugu trikke ja vahel tundub, et ka pea peal seismisest ei ole abi, siis mõnel teisel tuleb neid lausa oavarrest. Ettevõtte seisukohalt on aga oluline need ideed kokku korjata ja teostatavad välja noppida. Siinkohal soovitame pöörata tähelepanu ka kõige pöörasematele ideedele, sest tihtipeale just nendest võivad välja kasvada ettevõtte parimad ja tulevikku vaatavad teenused.

Tööfänn

Loodetavasti olete kokku puutunud inimesega, kes teab kõike, mis puudutab tema töö valdkonda ja tal lähevad alati silmad särama, kui ta sellest räägib. Sellised inimesed oskavad vastata kõigile küsimustele, värskendavad igal võimalusel enda teadmisi ja soovivad näidata ka teistele, kui suurepärase teemaga on tegu. Selline kolleeg on parimaks eeskujuks kogu meeskonnale.

Tähenärija

Jah, igas ettevõttes on vaja kindlasti ka ühte inimest, kes näeks kõike, mida teised ei näe. On see siis üleliigne tühik kahe sõna vahel, kirjaviga või lohakalt paigutatud turundusmaterjalid. Kui vahel suhtutakse sellesse pigem kehvasti, et keegi osutab probleemsele või „tühisele“ asjale, siis soovitame enda arvamust veidi pehmendada – on inimesi, kes ei too neid asju välja kiusu pärast, vaid ainult selleks, et ettevõtte maine püsiks hea ja esinduslik.

Suhtlemisvõlur

Inimesed, kes valdavad suhtlemiskunsti hästi, suudavad ka ettevõttele palju kasu tuua. Nad on populaarsed nii klientide kui ka kolleegide seas. Just nemad on need, kes suudavad alati vajadusel musta valgeks rääkida ja kõik vajaliku kasumiga maha müüa. Nad otsivad ja leiavad iga kliendi jaoks sobiva lähenemisviisi ning ei anna alla enne, kui eesmärk on täidetud.

Psühholoog

Igas organisatsioonis esineb nii häid kui ka raskemaid aegu. Kui inimesed on rahulolematud, kerkivad esile erinevad probleemid, mida on vaja kindlasti lahendada. Just sellisel ajal on lausa hädavajalik, et meeskonnas oleks vähemalt üks inimene, keda kolleegid usaldaks ja kellele saaksid enda muredest ja rõõmudest rääkida. Üldiselt oskab selline inimene kolleege omalt poolt toetada ja samal ajal viia antud teemad ka õigete esindajateni lahenduse leidmiseks.

Motiveerija

Igaüks vajab lisaks enda sisemisele motivatsioonile vahel ka välist impulssi, mis aitaks väljuda mugavustsoonist või saavutada vajalik eesmärk. Tihtipeale on mõni kolleeg lihtsalt oma loomu poolest selline, kes enda tegevusega või märkamisega, on teistele heaks motiveerijaks. Vahel on nii palju kasu ühest ootamatult tehtud kallistusest, heast sõnast, tasakesi poetatud maiustusest või inspireerivast mõtteterast.

Produktiivsuse ja efektiivsuse austaja

Kas usud, et asjad saavad tehtud vaid siis, kui neid teha? Ja planeerida? Ja enda aega juhtida? Kuigi vahel võib tunduda, et ülesannete nimekirjade koostamine võtab liigselt aega ja pole seda väärt, lükkavad selle arvamuse ümber just need inimesed, kes kasutavad selliseid tööriistu. Kui mõni kolleeg on targalt töötamise usku, suudab ta ka teisi enda ümber sellega nakatada. Kõik ju tahavad saavutada tööeesmärke ja teha seda nii, et töö- ja eraelu tasakaal säiliks.

Organisaator

Nii väikestes kui ka suuremates organisatsioonides on väga tüüpiline, et tekib palju häid mõtteid, kuid nende teostamine jääb põhiliselt selle taha kinni, et pole ühte konkreetset inimest, kes tegeleks nende elluviimisega. Siiski on olemas neid, kes naudivad organisatoorse tööga kaasnevat võlu ja valu ning oleksid heameelega valmis pingutama iga hästi õnnestunud sündmuse nimel.

Maailmaparandaja

Võiks ju arvata, et iga kolleeg teab ka ise, et paberit ei tasu raisata, dokumente printides võiks teha seda kahepoolselt, prügi tuleb sorteerida, taara ja ohtlikud jäätmed tuleb viia õigesse kohta, … Siiski on just ühte maailmaparandajat vaja igasse meeskonda selleks, et ta leiaks viise, kuidas muuta ettevõte paremini ja mõistlikumalt toimivaks. Lahendused võivad olla nii lihtsad, et panevad kolleege ka enda mõtteviisi koduseinte vahel toimetades muutma.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700