Autor: Sekretär.ee • 26. märts 2021

Märgid, mis viitavad, et on aeg vahetada karjäärisuunda

Väga keeruline on vahet teha, kas olemasolev töö on end lihtsalt ammendanud või oled sattunud hoopiski valele karjääriteele. Tihtipeale ei langeta me karjäärivalikut teadlikult, vaid tegemist on pigem erinevate kokkulangevuste tulemusega. Kuidas siis ikkagi aru saada, kas töötad ametikohal, mis Sulle lihtsalt enam rõõmu ei paku või peaksid hoopis karjääriteel teise suuna võtma?
Foto: Pexels

Vaata, kas järgnevad punktid käivad sinu kohta. Kui jah, siis soovitame heita pilk teiste valdkondade poole, mis suunaksid sind uue põneva teekonnani.

Sa teed palju tööd, ent tulemust justkui pole

Võimalik, et oled juhuslikult sattunud turvalisele ametikohale, ent siiski – sul puuduvad selle töö tegemiseks vajalikud iseloomuomadused. Vahel võib tööd otsides juhtuda, et valitakse endale töökoht lähtudes sellest, kui tuntud ettevõttega on tegu, kui suur on töötasu või lihtsalt öeldakse jah-sõna esimesele pakutud ametikohale. Samas ei pruugi aga see töö, mida hakatakse tegema, inimesele üldse sobida. Siis võibki ajapikku selguda, et teed päevad läbi usinalt tööd, kuid töökaaslastega samaväärsed tulemused ei taha ikka kuidagi tulla.

Sa kurdad pidevalt oma töö üle

Kas oled viimasel ajal tabanud ennast ikka ja jälle töö kohta negatiivseid asju rääkimas? Sinu perekonnaliikmed ja sõbrad püüavad antud teemat iga hinnaga vältida, kuna muidu ei tule sinu monoloogil otsa ega äärt?

Väga võimalik, et sulle ongi sattunud lihtsalt äärmiselt kehva iseloomuga ülemus ja tüütud töökaaslased, ent kui avastad end pidevalt töö üle kurtmast, võib asi olla hoopis selles, et teed enda jaoks ebasobivat tööd.

Su töö ei paku Sulle piisavalt väljundit

Võib juhtuda, et oled leidnud end karjääriteelt, mis on sinu jaoks liiga lihtne, liiga mugav, liiga rahulik – teed tööd, mis iseenesest sulle justkui sobib, palk on piisav ja töökaaslasedki täitsa toredad, kuid sa ei liigu edasi, ei kasuta oma tugevusi ja „lööd lihtsalt aega surnuks“.

Seega tasub mõelda, kas antud töö ikka pakub sulle piisavalt loomingulist väljundit ja väljakutseid või teed tööd lihtsalt... sest peab ju tegema.

Tasub võtta aega ja analüüsida, mis sulle tegelikult huvi pakub ja millist laadi tulemusi sa oma töölt ootad. Kas valitud karjääritee üldse toetab sinu soovidele vastavat arengut?

Sa mõtled pidevalt lahkumisele. Kuid ei tee selleks midagi

Sa oled kõikidele sõpradele-tuttavatele juba ammu rääkinud, et plaanid töölt lahkuda, leida uue töö, teha midagi tähenduslikku, kuid ometi leiad end iga tööpäeva alguses jälle samast kohast. Võimalik, et Sa lihtsalt ei julge suuri muutusi ette võtta. Ehk vajad täielikku restarti ja hoopis teistlaadi väljakutset – oled sellele mõelnud?

Kuidas karjäärivahetusega algust teha?

Tööpakkumised on suurepärased inspiratsiooniallikad selleks, et saada aimu, missugust tööd sa tegelikult teha sooviksid. Mõtle julgelt kastist välja ja heida pilk ka valdkondadele, kus sa tavaliselt tööpakkumisi ei vaataks ning uuri lähemalt, missuguste oskuste ja teadmistega inimesi otsitakse.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700