Autor: Sekretär.ee • 20. aprill 2021

Viis meeskonda liitvat tegevust, mida kolleegidega proovida

On teada tuntud tõde, et kõik suured ja väikesed eesmärgid saavad teoks kõige kiiremini siis, kui töötajad tegutsevad nende nimel ühtse meeskonnana. Mida suurem on aga töötajaskond, seda raskemaks muutub ühise vaimu hoidmine. Kuigi paljudes ettevõtetes on levinud traditsiooniks korraldada näiteks ühiseid talve- ja suvepäevi, kus pööratakse rohkem tähelepanu koostegemisele ja -olemisele, siis annab kord poolaastas toimuv sündmus mõnusa laengu tavaliselt maksimaalselt paariks nädalaks.
Foto: Pixabay

Selleks, et hea meeskonnatöö toimiks aga igapäevaselt, tasub katsetada järgnevat viite tegevust, mida kolleegidega koos harrastada:

Tähistage teemapäevi!

Kes ütles, et tööl peab olema igav?! Jah, töö peab saama hästi tehtud, kuid naer ja lõbu peaksid käima sellega käsikäes. Töötajatel on palju lihtsam keskenduda oma igapäevastele ülesannetele, kui ettevõttes valitseb positiivsus ja omavaheline hea läbisaamine. Aina enam populaarsust koguvad rahvusvahelised teemapäevad annavad hea võimaluse muuta tööpäevad erilisemaks ja tuua pisut vaheldust. Avage lihtsalt kalender, noppige välja sobivad tähtpäevad ja korraldage üks tore tööpäev. Näiteks on tulemas kallistamise päev, koogi söömise päev, lemmiklooma päev, …Tähistada võib absoluutselt kõike!

Lahendage probleemülesandeid!

Sageli juhtub, et mõni töökaaslastest jääb oma töös mingi probleemiga jänni või on meeskonnas tekkinud mure, mis vajab lahendamist. Selleks, et asi ei jääks vinduma ja ei koguks ebavajalikke lisaemotsioone, tekitage näiteks puhketuppa eraldi tahvel, kuhu saab panna kirja iga nädal 2–3 lahendust vajavat küsimust ja paluge kolleegide abi. Sageli arenevad just mitme inimesega koostöös parimad mõtted ja töötajad tunnevad ennast kaasatuna.

Võtke ette ühine väljakutse!

Olete mõelnud, et võiks näiteks kuu aega magusat mitte süüa, osaleda Võhandu maratonil või suurema seltskonnaga jooksuvõistlusele minna? Miks mitte! Koos on alati parem suuremaid asju ette võtta ning kui motivatsioon hakkab veidi langema, siis aitavad teised seda üleval hoida. Mitte miski ei ühenda kolleege paremini kui ühiselt läbitud ülesanne.

Võimelge koos!

Üks virgutav puhkepaus on hea nii tervisele kui ka mõnus vahepala, mille ajal kolleege rohkem tundma õppida. Kes suudab teha kõige rohkem prääksuga kükke, seista ühe jala peal, hoida kõige kauem enda ees viieliitrist veekanistrit? Uurige välja! Leppige näiteks kokku, et iga nädala reedel kell 11:30 kogunete puhketoas ja teatud meeskonnaliige või -liikmed valmistavad selleks ajaks ette 5-minutilise kava, mida koos lõbusalt teha.

Unistage ja viige unistused täide!

Tihtipeale unustatakse täiskasvanueas ära, kui oluline on vahepeal unistada. Tegelikult just unistused viivad asju edasi. Võtke näiteks kord kuus aeg maha ja mõelge, mida suurt tahaksite oma ettevõttega teha ja kuhu jõuda. Pange kindlasti kõik head mõtted ka kirja ja selleks, et unistused ei jääks vaid pelgalt mõteteks, tehke plaan, mida kõik koos täitma asutakse. Edu!

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700