Autor: Sekretär.ee • 26. aprill 2021

5 nõuannet, kuidas jääda kaugtööd tehes produktiivseks ja vältida ületöötamist

Paindlik töökorraldus ja võimalus teha vahel tööd ka väljaspool kontorit on olnud paljude eestimaalaste sooviks juba aastaid. Mitmed ettevõtted, kel võimalik, on seda järjest enam ka juurutanud ning lisahüvena tööpakkumistel esile toonud. Kuidas aga tulla toime olukorras, kui kodust töötamine muutub ootamatult kohustuseks ja sa pole kunagi varem sellega kokku puutunud? Ilmselt tunned muret selle üle, kuidas teha tööd samamoodi nagu enne ja mitte lasta keskkonnavahetusel enda tulemuslikkust mõjutada.
Foto: Pixabay

Jagamegi sinuga viite nõuannet, mis aitavad sul reel püsida ja kodukontoris töötamisest olenemata produktiivsena püsida.

Ärkamisaeg jäägu samaks

Kuigi kodust töötades võib muutuda ahvatlevaks mõte magada kauem ja avada arvuti alles mõned minutid enne tööpäeva algust, ei ole see tegelikult hea mõte. Sinu keha ja pea vajavad hommikuti ärkamiseks aega. Kui tavaliselt kontorisse jõudes oled juba mõnda aega ärkvel olnud, ilmselt ka hommikusööki söönud, õnnestub sul kohe ka tööasjadega pihta hakata. Kodus aga peaksid andma endale vähemalt 30 minutit, et tegeleda hommikuste toimetustega ja istuda arvuti ette juba unest võitu saanud olemisega.

Sea üles töötamise nurk

Vaatamata sellele, et oled töökoha asemel kodus, ei tähenda see seda, et sul ei peaks olema oma eraldatud koht, kus rahus tööd teha. Diivanil või voodis töötamise asemel soovitame tekitada endale siiski mugav koht laua taga. Voodis töötamine võib tunduda küll mõnus, kuid selleks, et püsida töölainel ja paremini keskenduda, vajad kohta, mis mõeldud eelkõige töötamiseks, mitte lõõgastumiseks.

Magamisriided ei ole tööriided

Ilmselt oled sa kunagi mõelnud, kuidas oleks teha tööd mugavas pidžaamas ilma, et peaks hommikul ennast üleliia kaua sättima. See võib olla tore mõte, mida proovida, kuid tegelikult soovitame siiski jätta magamisriided magamisajaks ja vahetada need hommikul tööriiete vastu välja. See ei tähenda, et peaksid triiksärgi ja pintsaku selga tõmbama, vaid pane selga näiteks mugav T-särk ja teksad – eesmärk on tunda end mugavalt, kuid siiski asjalikult.

Pane päevaplaan paika ja tee pause

Kõige parem on keskenduda siis, kui tead täpselt, mida pead tegema. Siiski on väga oluline pidada ka vahepeal pause nii nagu sa töö juures tavaliselt teeksid. Lõunapaus ja väikesed arvutist eemalviibimised silmade puhkamiseks on ka kodukontoris olles vajalikud.

Lisaks on oluline panna paika reeglid ka perekonnaliikmete jaoks – mis aegadel oled nende jaoks olemas ja mis aegadel sind segada ei tohi. Kuna kodus töötamise puhul võib tööaegadest kinni pidamine veidi keerulisemaks muutuda ja pikemaks venida, on väga oluline ise hoida pidevalt silma peal, et kõik asjad saaksid tehtud, kuid mitte vaba aja arvelt.

Kohandu uue olukorraga

Ära eelda, et kodus tööd tehes toimib kõik samamoodi nagu tööl olles. Ette võib tulla nii tehnilisi viperusi kui ka lihtsalt teistsugusest keskkonnast tingituna ootamatusi. Kõige olulisem on olla valmis ennast kohandama ja endale meelde tuletada, et mitte ükski asi ei ole ületamatu. Tuleb vaid anda endale veidi aega harjumiseks ja mis kõige olulisem – mitte unustada, et tööpäeva lõppedes peab panema ka arvuti kinni ja minema nautima tööst vaba aega.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700