Autor: Sekretär.ee • 18. mai 2021

Salanipp, millega jääd intervjueerijale kindlasti paremini meelde

Leidsid huvipakkuva töökuulutuse, kandideerisid ja käisid töövestlusel – võib tunduda, et nüüd on Sinu poolt kõik tehtud ja jääb vaid oodata tööandja otsust. Siiski on Sul võimalik astuda veel üks lisasamm, mis võib aidata just Sinul antud töökoht endale haarata. Nimelt on pärast töövestlust soovituslik saata intervjueerijale tänukiri.
Foto: Pexels

Mida tänukirja kirjutada, millal see saata ja kuidas vormistada? Siin on vastused sinu küsimustele.

Millal ja mis vormis tänukiri saata?

Üldiselt peaksid saatma tänuavalduse Sinule eraldatud aja eest nii kiiresti kui võimalik või vähemalt 24 tunni jooksul pärast tööintervjuu toimumist.

Kõige levinum ja lihtsam viis on saata kiri e-posti teel. Siiski on teatud olukordades sobilik edastada oma tänukiri ka käsitsi kirjutatuna tavapostiga. Seda viisi kasutatakse harvem ja pigem juhtudel, kus tahetakse olla eriti personaalne.

Millest tänukiri koosneb?

Kõige esimene, mille üle ilmselt pead murdma hakkad, on pealkiri, mille oma e-kirjale annad. Kuna tööandjale laekub päeva jooksul päris suur hulk erinevaid teateid, peaksid pealkirjaks valima lihtsa ja informatiivse lause. Näiteks sobib hästi „Tänan intervjuu eest”, „Tööintervjuu tagasiside” või „Oli meeldiv tutvuda”.

Kirja soovitame alustada formaalselt, kuid piisavalt isiklikult. See tähendab, et võiksid kasutada intervjueerija nime või viidata tema ametikoha nimetusele.

Järgmisena peaksid tänama paari lausega olnud töövestluse eest ja tooma välja jutuajamise mõned eredamad hetked. Näiteks kui tegemist oli grupivestlusega ja see kogemus oli Sinu jaoks esmakordne, siis anna tagasisidet, mida uut ja huvitavat see Sulle õpetas.

Samuti kinnita veelkord, miks arvad, et sobiksid väga hästi pakutavale ametikohale. Kindlasti ära unusta kirjas jutu sees mainida, millise ametikoha tööintervjuul käisid – intervjueerija ei pruugi kohe nime järgi ära tunda, kellega tegu, kui tal mitu erinevat projekti korraga käsil juhtub olema.

Tänukirja lõpus anna aga tööandjale veelkord märku, et oled avatud vastama kõigile lisaküsimustele, tulema järgmisele intervjuule ning vajadusel edastama soovitajate kontaktid. Samuti maini, et jääd ootama edasist infot konkursi käigu kohta.

TÄNUKIRJA NÄIDE

Kirja pealkiri: Tänan meeldiva intervjuu eest!

Tere, lugupeetud värbamisjuht Mari Maasikas!

Kohtusime täna halduri konkursi tööintervjuul. Soovin Teid tänada väga asjaliku ja meeldiva vestluse eest. Eriti meeldis mulle ettevõttes korraldatud ringkäik, mis andis hea võimaluse tutvuda nii ruumide kui ka meeskonnaga lähemalt.

Kuna olen ka varem tegelenud suurettevõtete hoonete haldamisega, siis tunnen, et saaksin olla Teie ettevõttele oma kogemuste ja teadmistega abiks.

Olen rõõmuga valmis vajadusel edastama Teile oma soovitajate kontaktid ja vastama tekkivatele lisaküsimustele. Jään ootama edasist infot konkursi käigu kohta.

Lugupidamisega ja head päeva soovides

Kalle Kaasik

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700