Tekstile järgneb tervitusvormel ehk lugupidamisavaldus. See kirjutatakse reeglina rida-kaks peale teksti. Tervitusvormeli järel koma ei lisata.
Näited:
Lugupidamisega
Austusega
Allkirja lisamiseks tuleb vabaks jätta kuni 5 rida alates tervitusvormelist. Allkirja alla kirjuta end animi ning ametinimetus. Ametinimetus kirjuta alati väikese tähega! Digitaalselt allkirjastatava dokumendi puhul kirjuta allkirja asemele /allkirjastatud digitaalselt/.
Juhul, kui lisad ametikirjale juurde dokumente, siis vormista nende kohta lisamärge. Lisamärge tuleb vormistada 2-4 reavahet allkirjast allapoole. Lisamärke lõpus kirjavahemärke ei kasutata. Kui oled viidanud teksti sees lisadokumendile, siis piisab kui kirjutad vaid lisa lehekülgede ja eksemplaride arvu.
Näide:
Lisa: 9 lehel 2 eks
Kui sa pole lisade nimetusi tekstis märkinud, siis too nende nimetused välja lisaviites. Mitme lisa kasutamise korral nummerda need.
Näide:
Lisa 1: Koostööpakkumine 5 lehel 3 eks
Lisa 2: Koostöötingimused 5 lehel 2 eks
Veebiseminar: Kuidas kirjutada selget ja korrektset (e-)ametikirja?
15. juuni
Osta pilet SIIT!
Kuna väikeettevõttes on kirja koostajas enamasti ettevõtja ise, siis koostaja andmeid sel puhul eraldi välja tooma ei pea. Piisab vaid telefoninumbrist ja e-posti aadressist. Kui aga koostajaks on mõni teine ettevõtte töötaja, siis kirjutatakse koostaja ees- ja perekonnanimi ning telefoninumber ühele reale ja e-posti aadress järgnevale reale viimase elemendina vahetult enne kontaktandmete välja. 7-kohalisi telefoninumbreid rühmita tagantpoolt 4 ja 3 kaupa.
Näide:
Pille Maasikas 231 5463