Autor: Elis Vaiksaar • 11. juuni 2021

Tervitusvormel, lisamärge ja kontaktandmed ametikirjas

Nagu algus, on ka ametikirja lõpp väga oluline. Kuidas vormistada tervitusvormelit, allkirja, lisamärget ja kontaktandmeid? Just sellest me täna räägimegi!

Autor: Pexels

Tervitusvormel ja allkiri

Tekstile järgneb tervitusvormel ehk lugupidamisavaldus. See kirjutatakse reeglina rida-kaks peale teksti. Tervitusvormeli järel koma ei lisata.

Näited:

Lugupidamisega

Austusega

Allkirja lisamiseks tuleb vabaks jätta kuni 5 rida alates tervitusvormelist. Allkirja alla kirjuta end animi ning ametinimetus. Ametinimetus kirjuta alati väikese tähega! Digitaalselt allkirjastatava dokumendi puhul kirjuta allkirja asemele /allkirjastatud digitaalselt/.

Lisamärge

Juhul, kui lisad ametikirjale juurde dokumente, siis vormista nende kohta lisamärge. Lisamärge tuleb vormistada 2-4 reavahet allkirjast allapoole. Lisamärke lõpus kirjavahemärke ei kasutata. Kui oled viidanud teksti sees lisadokumendile, siis piisab kui kirjutad vaid lisa lehekülgede ja eksemplaride arvu.

Näide:

Lisa: 9 lehel 2 eks

Kui sa pole lisade nimetusi tekstis märkinud, siis too nende nimetused välja lisaviites. Mitme lisa kasutamise korral nummerda need.

Näide:

Lisa 1: Koostööpakkumine 5 lehel 3 eks

Lisa 2: Koostöötingimused 5 lehel 2 eks

Veebiseminar: Kuidas kirjutada selget ja korrektset (e-)ametikirja?

15. juuni

Osta pilet SIIT!

Koostaja ja kontaktandmed

Kuna väikeettevõttes on kirja koostajas enamasti ettevõtja ise, siis koostaja andmeid sel puhul eraldi välja tooma ei pea. Piisab vaid telefoninumbrist ja e-posti aadressist. Kui aga koostajaks on mõni teine ettevõtte töötaja, siis kirjutatakse koostaja ees- ja perekonnanimi ning telefoninumber ühele reale ja e-posti aadress järgnevale reale viimase elemendina vahetult enne kontaktandmete välja. 7-kohalisi telefoninumbreid rühmita tagantpoolt 4 ja 3 kaupa.

Näide:

Pille Maasikas 231 5463

[email protected]l.ee

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700