Autor: Allikas: www.cvkeskus.ee • 15. juuli 2021

6 sammu, kuidas saada ametikõrgendust

Suurem palk, tähtsamad tööülesanded ja võimalus näidata oma tõelist väärtust – just need soovid kannustavad tihtipeale inimesi pürgima karjääriredelil kõrgemale. Ehk soovid sinagi jääda ettevõttes rohkem silma ja selle abil „toita” oma saavutamisvajadust.
Foto: Pexels

Jagame sinuga kuute praktilist nõuannet, mida saaksid karjääriredelil tõusmiseks ise ära teha.

Muuda ennast asendamatuks

Lihtsam öelda, kui teha, eks ole! Samas öeldakse ka, et asendamatuid inimesi ei ole olemas, kuid olgem ausad, on ikka küll.

Imades endasse infot nagu käsn, püsides kogu aeg kursis valdkonnas toimuvate uuenduste ja muudatustega ning olles kolleegide jaoks justkui teed näitav majakas, teebki sinust inimese, kellest ettevõte ei taha kohe kindlasti ilma jääda ja ametikõrgenduse pakkumised ei anna ilmselt ennast enam kaua oodata.

Tee rohkem, kui nõutakse

Ei, see ei tähenda, et peaksid tingimata meeletult ületunde tegema, vaid seda, et peaksid vahepeal olema valmis enda piire nihutama ja piiluma ka ette antud tööülesannetest väljapoole.

Siinkohal tuleb sulle appi sisemine uudishimu ja soov õppida pidevalt midagi juurde. Samas ära unusta, et praegu sulle usaldatud tööülesanded ei tohiks n-ö seiklusretke ajal kannatada saada. Üldiselt kehtib reegel – annad rohkem, saad rohkem.

Jää silma

Kui tahad saada ametikõrgendust, on aeg näidata, milleks võimeline oled. Võta näiteks enda kanda mõni projekt, kus saaksid panna proovile oma juhtimisoskused, too välja ettevõttes esinevatele murekohtadele võimalikud lahendused ja ära unusta, et meeskonnatöö tegemise oskus on samuti väga oluline.

Mida rohkem sind kolleegid austavad ja mida rohkem loeb sinu arvamus, seda suurem tõenäosus on ka edasi liikumiseks.

Jälgi neid, keda on edutatud

Kõige parem viis saada aru, milliseid inimesi ettevõttes esile tõstetakse ja karjääriredelil edutatakse, on võtta eeskuju juba ametikõrgendust saanud kolleegidest.

Kas hiilgavad nad näiteks oma suurepärase suhtlemisoskuse poolest, on nad panustanud pidevalt enesearendamisse või ehk on hoopis väga analüütilise meelelaadiga? Püüa enda jaoks lahti mõtestada, mille eest ja kuidas on nemad uuele tasemele liikunud ning leia ka enda jaoks sobiv tee üles.

Küsi pidevalt tagasisidet

Selleks, et teada, kas oled õigel teel, tasub seda oma juhilt küsida.

Ole ametikõrgenduse teemal võimalikult aus ja uuri, kuidas ja mida saaksid teha, et astuda oma karjääris järgmisele astmele. Kui juht teab, et oled valmis veelgi vastutusrikkamateks väljakutseteks, saab ta sind paremini suunata ja aidata.

Ole võimalustele avatud

Võib juhtuda, et vaatamata sinu suurtele pingutustele, ei ole ettevõttes siiski võimalik sind edutada või näed, et peaksid seda pikalt ootama. See aga ei tähenda, et peaksid suruma ennast raamidesse ja edasi pürgimist lõpetama.

Aeg-ajalt tuleb kasuks astuda mugavustsoonist välja ja edasi liikumiseks tööandjat vahetada – nii saad olla kindel, et annad ise endale võimaluse karjääriredelil ülespoole ronida ja enda unistusi täide viia.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700