Autor: Sekretär.ee • 23. juuli 2021

Pea 4000+ vaba töökohta – keda otsitakse?

Kriisist tingitud tööandjate ettevaatlikkus uute töötajate otsimisel on tänaseks asendunud hoogsa värbamisega ning viimastel kuudel on tempokalt lisandunud suur hulk uusi häid töövõimalusi.Seega on parim aeg lisaks päikese ja suve nautimisele hoida silmad lahti ja uurida, mida uut ja põnevat tööturul pakutakse.
Foto: Pexels

Konkurents töötajatele aina tiheneb

Viimastel kuudel on paljudes valdkondades tööpakkumiste arv väga kiirelt kasvanud, mis tähendab, et sektorite konkureerivad tööandjad on samaaegselt otsimas sarnaste oskuste ja teadmistega inimesi. See omakorda muudab aga värbamise keerukamaks. 2021. aasta juunikuus avaldasid tööandjad tervelt 25 protsenti rohkem tööpakkumisi kui 2019. aastal samal ajal.

Kõige kiiremat tööjõunõudluse kasvu oli juunikuus näha turundus- ning mehaanika- ja tehnikavaldkondades, kus tööandjad avaldasid vastavalt 87 protsenti ja 70 protsenti rohkem tööpakkumisi kui kaks aastat tagasi samal ajal.

Lisaks on 2019. aasta sama perioodiga võrreldes märkimisväärselt suurem nõudlus töökäte järele toitlustus- (+60%), finants- ja pangandus- (+59%), ehitus- ja kinnisvara- (+56%) ning tööstus- ja tootmisvaldkondades (+44%).

Ka turismisektor on viimaks hakanud rohkem elumärki näitama – pakutavate ametikohtade arv ületas 2019. aasta taseme, kerkides kahe aasta taguse ajaga võrreldes koguni 45%. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes avaldati madala võrdlusbaasi tõttu tänavu juunikuus koguni kolm korda rohkem turismivaldkonna tööpakkumisi.

Foto: Allikas: www.cvkeskus.ee

Tööotsijad on endiselt aktiivsed

Kuigi konkurents ametikoha nimel on küll eelmise aastaga võrreldes langenud, sest paljud vahepeal töö kaotanud inimesed on endale uue väljakutse leidnud, ületab see endiselt siiski 2019. aasta taset, sest aktiivseid tööotsijaid on tööturul endiselt rohkem. Kõige tihedam tööotsijate omavaheline võistlus käib teenindus- ja müügivaldkonna ametitele ning ka abitööliste töökohtadele, kus leidub konkursse enam kui poole tuhande kandideerijaga.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700