Autor: Allikas: www.cvkeskus.ee • 6. august 2021

Levinud viga CV-s, mis võib jätta Sind tööintervjuust ilma

Võib-olla pole Sa sellele kunagi mõelnud ega osanud ka seostada keeletaseme määramist tööintervjuule mittepääsemisega, kuid tegelikult juhtub seda päris tihti. Seepärast otsustasime sellele teemale suuremat tähelepanu osutada.
Foto: Pexels

Nimelt on üks enam eksitavaid kohti CV-s keeletaseme määramine, kus ekslikult arvatakse, et „A“ tase tähendab kõige kõrgemat hinnangut nagu on koolis õpetatud. Tegelikult on aga „A“ tase kõige madalam ehk algaja tase ja „C“ kõige kõrgem ehk vilunud keeleoskaja tase.

Seega võib ainuüksi hooletult keeletasemete määramine põhjustada selle, et Sinu CV ei jõua kandideerimisel esimesest voorust läbi ja langeb automaatselt ebasobivate kandidaatide sekka.

Selleks, et Sina seda viga ei teeks, vaata kohe oma CV-s määratud keeletasemed üle ja kirjuta iga keele juurde ka, kui palju Sa seda igapäevaselt kasutad või oled kasutanud – see on tööandjale hea lisainfo.

Tasemete seletused

Selleks, et oskaksid tasemetes paremini orienteeruda, lisame siia nende lühikirjeldused. Pikemad ja täpsemad kirjeldused leiad CVKeskus.ee lehel CV-d täites keeleplokis iga tähe juures.

Vilunud keelekasutaja

C2

Mõistab vaevata igasugust (kiir)kõnet ja oskab lugeda ka keeleliselt raskemat teksti. Vestleb ladusalt erinevatel teemadel ja kasutab vajadusel kujundlikke ja kõnekeelseid väljendeid. Oskab kirjutada ja koostada näiteks keerulisi kirju, aruandeid või artikleid.

C1

Saab aru pikemast tekstist ja näiteks filmide vaatamine antud keeles ei valmista enam mingit raskust. Loeb keerulisi tekste ja oskab rääkida ladusalt ükskõik, mis teemal. Oskab kirjutada esseed või aruannet.

Iseseisev keelekasutaja

B2

Saab aru pikematest kõnedest, ettekannetest, enamiku teleuudiste ja filmide sisust. Suudab suhelda keelt emakeelena kõnelevate inimestega ja osaleda aktiivselt enda jaoks tuttava teema arutelus. Oskab kirjutada kirju ja esseed.

B1

Saab aru põhilisest infost tavakõnes tuttaval töö, kool, vaba aeg jne teemal ja suudab nendel teemadel ka kaasa rääkida. Mõistab aeglaselt ja selgelt edastatud raadio- või telesaadete põhisisu, kui see on varem käsitletud. Oskab koostada lihtsat teksti ja kirja.

Algtasemel keelekasutaja

A2

Saab aru fraasidest ja sageli kasutatavatest sõnadest, mis on seotud talle oluliste valdkondadega. Saab aru lihtsama teksti põhisisust ja leiab enda jaoks informatsiooni kergematest igapäevatekstidest. Oskab vähesel määral rääkida kaasa, kuid ei oska veel ise vestlust juhtida. Oskab teha märkmeid ja koostada väga lihtsat kirja näiteks kellegi tänamiseks.

A1

Saab aru tuttavatest sõnadest ja fraasidest, mis puudutavad teda, tema perekonda ja tema vahetut ümbrust, kui inimesed räägivad aeglaselt ja selgelt. Oskab lugeda ja saab aru nimedest, sõnadest ja väga lihtsatest lausetest näiteks siltidel või plakatitel. Oskab suhelda algelisel tasemel, kui vestluspartner räägib aeglaselt ja toetab teda vestluse ajal. Oskab kirjutada lühikest ja lihtsat teadet.

Veel üks oluline põhjus, miks keeletaset õigesti määrata

Tööandjad otsivad ka ise aktiivselt CVKeskus.ee andmebaasist sobivaid töötajaid, kellele tööpakkumisi edastada. Õige inimese leidmiseks kasutatakse tihti ka erinevaid filtreerimise võimalusi. Seega kui oled oma keeleoskust õigesti märkinud, võid suurema tõenäosusega jääda tööandjale silma.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700