Autor: Sekretär.ee • 11. november 2021

Liza Linnu unistuste töö: tee väsimatult seda, mis tundub õige!

Liza Lind on noor naine, kelle nimi ei vaja noorematele generatsioonidele palju tutvustamist. Ta on ettevõtja ja sisulooja, kes on oma hobid ja unistused suutnud oskuslikult igapäevatööks ümber mängida – sport, reisimine, fotograafia ja jumestamine on kokku koondunud tema üle 40 000 jälgijaga instagrami platvormile. CV.ee meeskond uuris Lizalt, kuidas ta oma unistuste tööni jõudis ning millised nipid on tal nendele, kes on oma karjääri osas ummikusse jooksnud.

Kelleks sa unistasid lapsena saada? Kas see unistus on täitunud?

Kirjutasin kunagi väga salajasse lukuga märkmikusse, et minust saab kas kunstnik või korvpallur. Korvpallurit minust ei saanud, kuid omal moel kunstnikuks võib mind nimetada küll.

Kas võid praegu öelda, et sinu töö on ka sinu unistuste töö?

Ma arvan, et võib nii öelda küll. See töö hõlmab kõike, mis mulle meeldib. Esiteks muidugi reisimist ja reisikogemuste jagamist, aga samuti ka fotograafiat. Ma õpin iga päev midagi seda tööd tehes, midagi enda kohta, maailma kohta… ning ka midagi üleüldiselt äri ja teiste inimeste kohta – and that’s my dream!

Kuidas leidsid tee ettevõtluseni? Milliseid takistusi tuli sellel teel ette?

Kui olin umbes 17-aastane, avastasin, et üks minu suurimaid kirgi on jumestamine. Enne seda tegin enamjaolt juhutöid, millel oli 0 pistmist mu unistustega. Tegelesin jumestusega ning ei mõelnud otseselt sellele, kuidas ma mingi hetk ettevõtluseni jõuan, see juhtus väga loomulikult! Kõiki takistusi intervjuusse ära ei mahuta, aga ma arvan, et üks suurimaid probleeme oli see, et valdkond millega hakkasin tegelema oli niivõrd tundmatu kõigile, et kõrvaltvaatajatel oli raske seda mõista. Sellega kaasnev inimeste ebausk ja kriitika, hea nõu saamine ja koostööpartnerite leidmine osutusid ilmselt suurimateks takistusteks.

Milliseid töid oled elus varem teinud? Mida need sulle õpetasid?

Nooremana olen teinud igasuguseid töid, administraatorist müügimeheni (või -naiseni? 😄) ja kõik need kogemused on olnud vajalikud! Mõni neist küll ainult selleks, et näidata mulle, millega ma kindlasti tegeleda ei taha.

Õppisid ülikoolis poliitikat ja valitsemist. Kas plaanid sellel erialal ka karjääri teha?

Antud hetkel kindlasti mitte, aga never say never.

Millise soovituse annaksid inimestele, kellel on karjääri osas unistus, mida nad ei julge ellu viia?

Minu soovitus on, et lihtsalt lennake peale! Pole hullu, kui sa kõike ei oska, õpid jooksvalt. Lihtsalt tee väsimatult seda, mis tundub õige, ära lepi eitava vastusega, ole paindlik, näita üles initsiatiivi, hoia ühte inimestega, kellelt sul on palju õppida ja nii iga päev!

Allikas: tööelublogi.ee

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700