Autor: Allikas: www.cvkeskus.ee • 17. jaanuar 2022

TOP 20: Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2021

2021. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti tänavu Wise. Esikolmikusse kerkis uue tulijana LHV Panga kõrvale Bolt Technology.
Foto: Allikas: www.cvkeskus.ee

CVKeskus.ee poolt juba kümnendat järjestikust aastat korraldatud uuringus valisid töövõtjad 2021. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Wise’i, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu neljanda koha saavutanud Telia Eestilt. Teise koha Eesti atraktiivsemate tööandjate pingereas saavutas LHV Pank ja kolmandaks kerkis Bolt Technology.

Kümne kõige ihaldusväärsema tööandja sekka valiti ka Telia Eesti, Pipedrive, Elisa Eesti, Playtech Estonia, Swedbank, Eesti Energia ja Nortal. Koha atraktiivsemate tööandjate seas saavutasid veel Microsoft, Cleveron, Veriff, SEB Pank, ABB, Tallink, Helmes, Scoro Software, Testlio ning Politsei- ja Piirivalveamet, kes töövõtjate hinnangu põhjal pääsesid kahekümne ihaldusväärse tööandja sekka.

Foto: Allikas: www.cvkeskus.ee

Infotehnoloogiasektor on selgelt vallutanud eestimaalaste südamed – 59% vastajatest tõi esile, et Eesti kõige atraktiivsemad tööandjad tegutsevad just IT valdkonnas. Lisaks IT-le hindasid vastajad kõrgemalt ka finants- ja pangandussektorit ning turundusvaldkonda. Lisaks toodi valdkondadest välja ka e-kaubandust ning kultuuri.

Mis teeb tööandja ihaldusväärseks?

Wise’i Suurbritannia tootejuhi Lars Trunini sõnul motiveerib tänapäeva töötajat nii võimalus maailma väärtust luua ja inimesi aidata kui ka oma ala ekspertidega koos töötades ise kiiresti areneda. Lars Trunin toonitas, et Wise’i piirideta raha missiooni nimel töötab mitmekesine globaalne tiim, kus on esindatud maailmaklassi tipptegijaid enam kui 90 rahvusest.

„Lisaks ägedatele väljakutsetele, mida koos oma ala parimatega lahendada — paiknegu tiimikaaslased kas New Yorgis, Londonis, Tallinnas või Tokyos — toetab töötajate arengut ja loob inspireeriva õhkkonna Wise’i kaasav kultuur ning paindlik töökorraldus, mis lisaks kodukontorile võimaldab 90 päeva aastas töötada ka mõnest muust riigist,“ avas Eesti ihaldusväärseima tööandja juures töötamise võlusid Lars Trunin.

Ka Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu tulemused peegeldavad töötajate huvi tööandjate vastu, kes pakuvad häid arenguvõimalusi. Kolm kõige enam esile toodud omadust, mis vastajate sõnul atraktiivseid tööandjaid iseloomustavad, olid võimalus arendada oma teadmisi ja oskusi, tööandja suutlikkus pakkuda tööturul konkurentsivõimelist töötasu ja paindlik tööaeg, mis annab töötajatele vabaduse ise oma aega planeerida.

Sealjuures pidasid nooremad kui 27-aastased vastajad oluliseks leida tööandja, kes pakub häid arenguvõimalusi ja võimalust karjääri teha, vanemad kui 27-aastased töövõtjad hindasid aga tähtsamaks tööandja suutlikkust pakkuda konkurentsivõimelist töötasu ja tugevat juhtimiskultuuri.

Foto: Allikas: www.cvkeskus.ee

Tartu ja Lõuna-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia, Pärnu ja Lääne-Eesti töövõtjad Elisa Eesti.

Lõuna-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia. Koha esiviisikus pälvisid Lõuna-Eesti töövõtjate seas ka Bolt Technology, Wise, Pipedrive ja LHV Pank.

Lääne-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Elisa Eesti, esiviisikusse pääsesid ka Cleveron, Swedbank, Bolt Technology ja LHV Pank.

TOP 20 Eesti ihaldusväärseimat tööandjat:

(sulgudes koht 2020. aastal)

1. (4.) Wise

2. (3.) LHV Pank AS

3. (9.) Bolt Technology OÜ

4. (1.) Telia Eesti AS

5. (8.) Pipedrive OÜ

6. (6.) Elisa Eesti AS

7. (10.) Playtech Estonia OÜ

8. (7.) Swedbank AS

9. (2.) Eesti Energia

10. (19.) Nortal AS

11. (12.) Microsoft Estonia OÜ

12. (5.) Cleveron AS

13. (-) Veriff OÜ

14. (16.) SEB Bank AS

15. (-) ABB AS

16. (14.) Tallink Grupp AS

17. (17.) Helmes AS

18. (-) Scoro Software OÜ

19. (-) Testlio Inc.

20. (-) Politsei- ja Piirivalveamet

Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, milles töövõtjad valivad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Parimate tööandjate pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside põhjal. Tänavune uuring kestis augustikuust septembrikuuni ja sellesse andis oma panuse rohkem kui 3100 töötajat üle Eesti.

Allikas: CVkeskus.ee

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700