Autor: kinnisvarauudised.ee • 20. aprill 2022

Eesti saab Baltimaade suurima Worklandi

Koostöötamiskeskuste võrgustik Workland laieneb Baltikumis jõudsalt ja avab sel aastal kolm uut keskust. Neist suurim avatakse juba sügisel äri-ja elukinnisvara arenduses Fahle Pargis. "Mugavad keskendumist soosivad kontoripinnad on jätkuvalt väga kõrgelt hinnatud," kinnitas Worklandi juht Indrek Hääl.
Worklandi asutaja ja juhatuse esimehe Indrek Hääl. Foto: Marek Metslaid.

2022. aastal kavatseb Workland kasvada 40%, tuues Baltikumi turule kokku üle 7000 m2 paindlikel tingimustel renditavaid kontoripindu. Kokku lisandub kolmes riigis 750 töökoha võimalust. Fahle Pargis avatakse sügisel 300 töökohaga Workland.

Lisaks avatakse uued keskused Riias ja Vilniuses, mis kindlustab Workland Groupi liidripositsiooni nii Eestis kui ka Baltikumis.

Worklandi liikmeskonna seas läbi viidud uuringu tulemuste järgi eelistavad ligi 40% vastanutest ainult ühel või kahel päeva nädalas kaugtööd teha ja seda kõigis Balti riikides. Kõige kontoritöö lembesem riik on aga Leedu, kus eelistab lausa neljandik vastanutest teha kontoris tööd viiel päeval nädalas.

Worklandi asutaja ja juhatuse esimehe Indrek Hääle sõnul näitab nõudlus koostöötamiskeskuste ja täisteenusbüroode järele pidevat kasvutrendi. “Kui aasta-pooleteise eest eeldati, et kodust töötegemine muutub normiks, siis täna näeme, et mugavad keskendumist soosivad kontoripinnad on jätkuvalt väga kõrgelt hinnatud. Oluliseks faktoriks on muutunud paindlikkus – seda nii ettevõtja kui ka meeskonnaliikme seisukohast,” lisab Hääl, kelle sõnul on keskustes kõige populaarsemad 2-10 kohalised privaatkontorid.

Fahle Pargi Worklandis töötamine võimaldab osa saada laiemast Fahle Pargi kogukonnaelust ja nautida erilise linnaruumi eeliseid. „Näiteks on siin aastaringselt soe troopilise haljastusega eksootiline galeriitänav, mille kohvikud ja restoranid on toredaks kohtumispaigaks Fahles töötajatele.

Kogu Fahle Pargi kõrge ehituskvaliteet ja mitmekihiline huvitav ajalooline linnaruum on piirkonna kiiresti ellu äratanud. Siia on tekkinud tugev IT-ettevõtete kogukond, kuhu kuuluvad näiteks Finestmedia, Talgen Cybersecurity, Betsson. Samuti asuvad siin meediaettevõtted Postimees ja DuoMedia, aga ka Apollo Grupp, Miele, Töötukassa Karjäärikeskus jt. Worklandi tulek pakub ka siinsetele üürnikele võimalust ruume ajutiselt juurde võtta, ka tunni või päeva põhiselt suuremaid nõupidamisruume rentida,“ rääkis Fahle Pargi üks osanikest Sven Mihailov.

Fahle Pargi värskelt renoveeritud Worklandis on eraldi ruumid koosolekute pidamiseks, telefoniboksid kõnedeks ja kõik muu kaasaaegse kontori juurde kuuluvaga, alates lauast-toolist kuni internetiühenduse ja kohvimasinani.

Hääle sõnul otsivad ettevõtted oma meeskondadele innovaatilisi, töötajate vajadustega arvestavaid, funktsionaalseid, inspireerivaid ja mugavat töötegemist võimaldavaid kontoripindu ning see on ka Fahle Pargis olemas.

“Aina enam eelistatakse paindlikke hübriidtöö lahendusi. Töötajad soovivad kui mitte igapäevaselt, siis mõnel päeval nädalas kontoris tööd teha ja suhelda võimalusel kolleegidega pidevate videokoosolekute asemel silmast-silma,” lisab Hääl.

Kuigi peamiselt rendivad Worklandis töökohti alla 10 inimesega ettevõtted, laekub Hääle sõnul üha enam päringud suuremate tiimidega ettevõtetelt ja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide kohalikelt harudelt, suurimaks asukaks Worklandis olnud 100-liikmeline tiim.

“Sellist järjekorda paindliku täisteenuskontori vajadustele kui viimasel aastal pole me varem näinud. Worklandis saab ettevõte paindlikult suurendada või vähendada töökohtade arvu vastavalt reaalsele vajadusele ja äri kasvutempole, ning valida endale sobiva lepingu perioodi,“ sõnab Hääl.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700