Autor: kinnisvarauudised.ee • 17. august 2022

6 vajalikku näpunäidet aknapesu tellijale

Igal hoonel tuleb vähemalt korra aastas aknaid pesta. TP Kinnisvarahoolduse müügihaldur Maario Suits jagab näpunäiteid, mida selle töö tellija peaks meeles pidama.
Mario Suits. Foto: TP Kinnisvarahooldus

Tellijal võtab päringu saatmine vaid mõne hetke, kuid pakkumise koostamiseks vajab puhastusteenuseid pakkuv firma aega. Kui objekt on juba tuttav (sest teie juures käiakse nagunii koristamas), siis on asi lihtsam – vaja on aknapinna suurus mõne vana pakkumise põhjal tuvastada ja uus hind saata. Kui teie juures varem käidud pole, tuleb kohale müügimees, et objektiga tutvuda. Just tema mõõdab ära ruutmeetrid, hindab objekti keerukust. Näiteks kas on ebastandardse asukohaga aknaid, keeruka ligipääsuga kõrgeid klaasvaheseinu ja pakub vajadusel juurde lisatöid, mis oleks mõistlik just koos aknapesuga ette võtta, kasvõi ribikardinate puhastuse. Alles kogu selle info põhjal saadab ta pakkumise. Tahes-tahtmata läheb sellega pisut aega.

Parim on tellida juba varakevadel

Suvine aknapesu hooaeg algab tegelikult hiliskevadel. Mais, mõnikord aga juba aprillis. See tähendab, et koristusfirmade graafikud hakkavad kiirelt täituma juba märtsis. Ja kui sina pole üks neist, kes oma tellimuse juba aegsasti sisse annab, jääd ootama pikemaks, kui sulle meeldiks.

Ideaalis tellib klient aknapesu kaks korda aastas – näiteks aprilliks ja teise korra septembriks-oktoobriks. Nii püsivad aknad kenasti puhtad aastaringselt. Sellisel juhul on mõistlik uus aknapesu kokku leppida kohe, kui viimane pesu tehtud. See võiks saada rutiiniks. Siis on sinul üks asi vähem meeles pidada ning koristusfirmal lihtsam oma graafikut sinule sobivaks planeerida.

Vajad mitmekorruselise maja akende välipesu? Arvesta tõstukiga!

Kui sinu hoone on mitmekorruseline ja oled aknapesu tellimisega viimasele minutile jäänud, oled eriti kehvas situatsioonis. Isegi kui koristusfirma leiaks sinu tööks aega, ei pruugi parasjagu saadaval olla ühtegi tõstukit. Mitmekorruselise hoone puhul on tõstuk aga sageli vältimatu, sest muude vahenditega nii kõrgele ei ulatu.

Tõstukeid võtavad rendile enamik aknapesuga tegelevaid puhastusfirmasid, seega on keset hooaega nõudlus suur. Tõstukite osas hoiatas Suits, et hetkel võib see tööde järjekorrale lisada kuua aega. "Rendifirmad lihtsalt ei oska hetkel öelda, et millal neil vajalik mudel jälle rentimiseks vaja on." Kui hetkel on saadaval ainult kallima rendihinnaga tõstuk, siis peab lihtsalt lisakuluga leppima. Tööd aegsasti ette planeerides on need mured hõlpsasti välditavad.

Kui võimalik, kaalu latipesu!

Latipesusüsteem on mõeldud tõstuki kasutamise alternatiiviks. Kusjuures soodsamaks, kiiremaks ja mugavamaks alternatiiviks.

Soodsam on latipesu seetõttu, et kalli tõstuki rentimise vajadus kukub ära. Latipesusüsteem on loodud kuni 4-5-korruselise hoone akende pesuks.

Kiirem on latipesu tänu sellele, et kogu tööaja saab pühendada akende pesemisele, mitte tõstuki ühelt majaküljelt teisele sõidutamisele ja paika seadistamisele. See võtab aega rohkem, kui arvata oskad.

Mugavam on latipesu seetõttu, et aknapesijad pääsevad akendele lihtsamini ligi ega kahjusta maja ümbritsevat haljastust. Pehmele pinnasele sõidutatud tõstuk jätab kindlasti oma jälje. Ka peenrad, hekid ja puud on tõstukile takistuseks.

Kui sinu hoone akende pesuks saab latipesu kasutada, pakub müügimees selle kindlasti sulle ise välja.

Tee välipesuks omapoolne ettevalmistus

Kui koristusbrigaad on kohal, kuid selgub, et tõstukiga ei saa majale ligi, sest hoone on ümbritsetud parkivatest autodest või sissesõitu takistavatest „munadest“ ja piiretest, jääb töö toppama. Seetõttu on väga tähtis, et oleksid aknapesu päevaks õigesti ette valmistunud.

Korralda nii, et aknapesijad pääseks tõstukiga akendele ligi. Kui see eeldab, et tõstuk paigutatakse mingil hetkel ka naaberkrundile või naabri parkimiskohale, lepi ka see juba varakult kokku.

Kui akende pesuks tuleb sulgeda aga mõni linna kõnni- või sõidutee, hangib vajalikud kooskõlastused linnaga koristusfirma ise. Aga arvesta, et sellekski on tarvis aega, sest ametnikud üldjuhul e-kirjadele samal päeval ei vasta.

Veel üks asi – kõik aknad peaks olema seestpoolt suletud. See on iseäranis oluline latipesu puhul, sest lahtisest aknast niriseb vesi sisse.

Tee sisepesuks omapoolne ettevalmistus

Kui tellid akende sisepesu, tuleb ettevalmistusi teha kontoriruumis. Et akende pesu on vaikne töö, saab selle vajadusel ära teha ka tööpäeval ja tööajal. Parem on see ajastada muidugi nädalavahetusele või õhtusele ajale, sest siis ei ole sinu kontori töö hetkekski häiritud.

Ükskõik millal pesuks läheb, tuleks töötajatel aknalauad täiesti tühjaks teha. Jah, ka aknapesubrigaad suudab aukirja ja pildiraami eest ära tõsta, kuid pole garanteeritud, et äratõstja oskab need pärast täpselt sama nurga alla tagasi paigutada. Pahanduste vältimiseks jäägu see ülesanne kontori püsiasukatele.

Kui teie moodsas kontoris on klaasseinu, kuhu arendajad on markeriga tähtsaid koodijuppe kirjutanud ja neid maha pesta ei tohi, tähista need palun post-it märkmepaberiga.

See kõik tehtud, ongi aknad pesemiseks valmis. Õige ettevalmistusega käib kõik kiirelt ja sujuvalt!

Artikkel on ilmunud teemaveebid kinnisvarauudised.ee.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700