Autor: Personaliuudised.ee • 21. september 2022

Kas uue tööandja juures võib töötaja uuesti õppepuhkust võtta?

Töötaja õpib ülikoolis ja käib õpingute kõrvalt tööl ning vahetas aprillis töökohta. Vana tööandja juures kasutas töötaja 30 kalendripäeva õppepuhkust ära, aga kas uue tööandja juures võib ta uuesti õppepuhkust võtta?
Pixabay

Olukorda selgitab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.

Esmalt on oluline tähele panna, et õppepuhkust antakse kalendriaasta eest ehk et õppepuhkuse saamise õigust arvestatakse 1. jaanuarist 31. detsembrini, mitte õppeaasta järgi. Täiskasvanute koolituse seaduse § 13 lõike 1 kohaselt antakse töötajale ja ametnikule tema taotluse ning õppeasutuse teatise alusel tasemeõppes või täienduskoolitusasutuse pidaja läbiviidavas täienduskoolituses osalemiseks õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

Seega juhul, kui jaanuaris on töötaja kõik õppepuhkuse päevad ära kasutanud, siis ta sel aastal seda enam taotleda ei saa. Kui töötaja on tööandjat vahetanud ning kõik õppepuhkuse päevad kalendriaastas ära kasutanud, ei teki tal õigust taotleda uuesti õppepuhkust uue tööandja juures 30 päevaks.

Küll aga on töötajal uue tööandja juures võimalus kasutada tasemekoolituse lõpetamiseks mõeldud lisaks 15-kalendripäevast õppepuhkust, mis tuleb tasustada töötasu alammäära ulatuses. Seda muidugi juhul, kui neid päevi endise tööandja juures ära ei kasutatud. Täiendav õppepuhkus lõpetamiseks on mõeldud ennekõike õpingute lõpetamisega seotud tegevusteks viimasel õppeaastal (lõputöö kirjutamine, lõpueksamiteks valmistumine jms).

Samas ei reguleeri täiskasvanute koolituse seadus lõpetamiseks mõeldud õppepuhkuse kasutamist täpsemalt ja kõne alla võib tulla puhkuse kasutamine ka varem kui lõpetamise aastal.

Küll aga saab nimetatud puhkust kasutada vaid ühe korra – kui töötaja kasutab tasemeõppe lõpetamiseks mõeldud õppepuhkuse õpingute esimesel aastal ära, siis ei saa seda viimasel aastal enam kasutada. Sama lugu on ka siis, kui töötaja õpingute vahepeal uuesti tööandjat vahetab.

Õppepuhkusele jäämisest tuleb tööandjale ette teatada vähemalt 14 kalendripäeva. Teavitamine peab toimuma kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-kiri, kiri jne). Avalduses tuleks märkida, mis liiki õppepuhkust soovitakse kasutada (kas tasemeõppe lõpetamiseks või tavapärast).

Õppepuhkust võib võtta ühes või mitmes osas. Seadus ei keela puhkust võtta ka ühe päeva kaupa (v.a juhul, kui õppepuhkust võetakse ainult vabadel päevadel).

Ühtlasi on õppepuhkusele jäämiseks vajalik esitada tööandjale õppeasutuse teatis.

Õppepuhkusetasu tuleb tööandjal välja maksta eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kuid võib ka kokku leppida, et puhkusetasu makstakse välja palgapäeval.

Allikas: tööelu.ee

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700