Autor: Palgauudised.ee • 15. november 2022

Kas töötasu võib lepingusse märkida netosummana?

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kas töölepingusse võib töötasu märkida ka netosummana.
Pixabay

Lugeja küsib: kas töölepingus tohib töötasu olla kokku lepitud netosummana mitte brutosummana?

VASTAB ADVOKAADIBÜROO LEXTAL VANDEADVOKAAT KRISTI SILD:

Töölepingu seadus nõuab, et töölepingusse märgitakse töötasu brutosumma. Nii sätestab TLS § 5 lg 1 p 5, et lepingus tuleb välja tuua ka tööandja makstavad ja kinnipeetavad maksud ja maksed.

TLS § 29 lg 3 kohaselt arvestatakse kokkulepitud töötasust maha töötaja maksukohustus ehk töötasust kinnipeetavad seaduses ettenähtud maksud ja maksed.

Allikas: Äripäeva teabevara

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700